۞ مجلس تراز انقلاب :
آن کسی که به‌عنوان وکیل این ملت انقلابی و مؤمن و شجاع به مجلس می‌رود، باید انقلابی، مؤمن و شجاع باشد، اگر نگوییم شجاع‌ترین، مؤمن‌ترین و انقلابی‌ترین باشد / مقام مظم رهبری ____________________________________افرادی را انتخاب کنید که متعهد به اسلام، شرقی و غربی نباشند، بر صراط مستقیم انسانیت و اسلامیت باشند. وکیل‌هایی که آراسته هستند به اخلاق خوب، متعهد هستند به اسلام، وفادار هستند به کشور خودشان، خدمتگزار هستند به شما و به کشور، آن اشخاص را انتخاب کنید. / امام خمینی

موقعیت شما : صفحه اصلی » انتخاب سردبیر » سخنرانی ها و مجامع
  • شناسه : 107
  • 05 فوریه 2019 - 21:39
  • 662 بازدید
  • نویسنده : ادمین
  • منبع : خبرگزاری خانه ملت
تهدید و فشار بر نمایندگان به هیچ وجه مورد قبول و تایید نیست
سبحانی‌نیا:

تهدید و فشار بر نمایندگان به هیچ وجه مورد قبول و تایید نیست

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی گفت: اینکه با تهدید و فشار بخواهیم نمایندگان مجلس در موضوعی رای خود را تغییر دهند به هیچ وجه قابل قبول و مورد تایید نیست.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ حسین سبحانی‌نیا، با اشاره به خبر ارسال پیامک‌های تهدیدآمیز به نمایندگان مجلس در زمان بررسی لایحه FATF در مجلس و تاثیر این موضوع بر روند کار قوه مقننه، اظهار کرد: نمایندگان ملت باید بر اساس تشخیص، تحقیق و آنچه که نتیجه بررسی‌های آنهاست به یک مساله دست پیدا کنند و به آن رای بدهند و این موضوع را نیز از جایگاه قانونی خود انجام دهند که حق آنان است پس باید بتوانند آزادانه و بدون فشار، تهدید، رای و نظر خود را اعلام کنند.

وی افزود: وظیفه قانونگذاری نماینده و اقتضائات استقلال قوه مقننه این است که نماینده بتواند بدون هیچگونه تهدیدی در بررسی موارد مطرح شده در پارلمان عمل کند و اینکه با تهدید و فشار برای یک موضوع مواجه شود پذیرفتنی نیست و نباید چنین چیزی بدل به یک قاعده شود.

این نماینده سابق مجلس با تاکید بر اینکه اگر کسی می‌خواهد حرفی را به گوش نمایندگان مجلس برساند باید از طرق قانونی موضوع را پیگیری کند، اظهار کرد: هر کسی که گمان می‌کند سخن یا گفته‌اش می‌تواند مشاوره‌ای برای نماینده مجلس باشد باید از طرق قانونی و منطقی حرف خود را به نماینده برساند تا نماینده نیز آن را با یافته‌های خود تطابق دهد و ببیند کدام یک منطقی‌تر و قانونی‌تر است تا همان را برگزیند اما این موضوع را نباید از یاد برد که در نهایت این خود نماینده است که باید درباره آن موضوع تصمیم بگیرد نه اینکه پیامک‌های ارسالی یا مواردی از این دست در رای دادن نماینده مجلس تاثیر بگذارد.

به گزارش ایسنا،سبحانی‌نیا تاکید کرد: به هر حال آنچه که من از طریق رسانه‌ها شنیده‌ام و کم و کیف آن را هم به طور دقیق نمی‌دانم که مبنی بر ارسال پیامک‌های تهدیدآمیز به نمایندگان بوده است، موضوعی است که به هیچ وجه قابل قبول و تایید نیست و ما می‌توانیم اگر احساس می‌کنیم که باید نمایندگان مجلس طور دیگری تصمیم بگیرند، نظرات‌مان را در رسانه‌ها منعکس کنیم یا به هر صورت این نظرات را به گوش نمایندگان برسانیم نه اینکه با مواردی این‌چنینی اسباب هزینه‌سازی برای کشور به وجود آوریم.

برچسب ها

2 دیدگاه

  1. رهبرفرزانه مادرتمامي مقاطع قبل ازانقلاب وچ بعدازانقلاب زجرهاي آن راكشيده وبخاطرهمين زجرهاست ك حرف اولش درفرمايشاتشون مردم است

  2. با سلام خدمت دکتر سبحانی نیا.واقعا حیف شد نیشابور نماینده ای مثل شما رو از دست داد.میخاستم بدونم امکان دیدار با دکتر هست یا خیر؟
    با تشکر

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*