۞ چرا سامانه خدمت :
سامانه خدمت ، راهکاری است برای تکریم مردم عزیز برای تسهیل در اخذ راهنمایی و مشاوره ، خدمات غیر حضوری و ارتباط در این ایام که به واسطه کرونا ضرورت دارد بیشتر از پیش با استفاده از فضای مجازی این مسائل گسترش یابد | اپلیکیشن خدمت ، راهکاری است برای تسهیل ارتباط با دکتر سبحانی نیا

موقعیت شما : صفحه اصلی » مصاحبه ها
  • شناسه : 6038
  • 20 ژوئن 2022 - 11:36
نقاط ضعف و قوت دولت سیزدهم
حسین سبحانی‌نیا در گفت‌وگو با «مثلث‌آنلاین» مطرح کرد:

نقاط ضعف و قوت دولت سیزدهم

حسین سبحانی‌نیا گفت: امروز می‌بینیم همه‌چیز گران شده است و این گرانی‌ها وضعیت را برای مردم غیرقابل تحمل کرده است.

گروه سیاست مثلث‌آنلاین: یک سال از انتخاب سید ابراهیم رئیسی و حدود ۱۰ماه از عمر دولت سیزدهم می‌گذرد و حالا شاید بتوان این پرسش را مطرح کرد که دولت در این مدت چگونه عمل کرده است؟

حسین سبحانی‌نیا، نماینده پیشین مجلس و تحلیلگر مسائل سیاسی، درباره عملکرد دولت در قریب به یک‌سال از شروع به کارش به «مثلث‌آنلاین» گفت: «قریب به یک سال از عمر دولت می‌گذرد و اکنون می‌توان به صورت نسبی قضاوت‌هایی درباره عملکرد دولت انجام داد. نقدهایی کلی به عملکرد دولت وجود دارد که مهم‌ترینش بحث تورم و گرانی‌هاست که مدیریت لازم صورت نگرفت و همه‌چیز گران شد؛ از اقلام خوراکی مانند گوشت، لبنیات، برنج، نان و… گرفته تا مسکن، خودرو، دلار و… دولت گفت سه‌چهار قلم از اجناس در پی حذف ارز ترجیحی گران می‌شود اما امروز می‌بینیم همه‌چیز گران شده است و این گرانی‌ها وضعیت را برای مردم غیرقابل تحمل کرده است. به‌نظر می‌رسد بخشی از مشکل به نظام مدیریتی دولت و مخشصا ضعف برخی از وزرا بر می‌گردد؛ به‌ویژه وزرایی که مسئولیتشان به اقتصاد مرتبط است».

او ادامه داد: «اما دولت سیزدهم محاسنی هم داشت. واقعا شخص آقای رئیس‌جمهور تلاش بی‌وقفه‌ای دارد و در همین مدت نزدیک به یک سال سفرهای استانی بسیاری داشت و توانست ارتباط خوبی با مردم برقرار و اعتماد عمومی را قدری احیا کند».

این فعال سیاسی همچنین بیان کرد: «نکته مثبت دیگر آن است که دولت کنونی واقعا تمام تلاشش را برای تحقق منویات رهبر انقلاب به کار گرفته است و این عزم جدی را مردم هم می‌بینند. از سوی دیگر دولت در حوزه مهار ویروس کرونا هم خوب عمل کرد و امروز می‌بینیم که مرگ‌ومیر ناشی از کرونا تقریبا به صفر رسیده است. دولت هم در واردات واکسن و هم در زمینه تولید داخلی واکسن خوب عمل کرد».
آنچه دیگران می خوانند:

سبحانی‌نیا در پایان گفت: «دولت در عرصه دیپلماسی هم تا اینجای کار تمام تلاش خود را به کار گرفته است. حالا ممکن است برخی بگویند دولت در مذاکرات موفق نبود؛ آنها توجه ندارند که زیاده‌خواهی‌های غربی‌ها و به ویژه آمریکا مذاکرات را تا اینجای کار بی‌نتیجه گذاشته است. دولت سیزدهم نشان داد که رسیدن به توافق به هر قیمتی درست نیست. افزون بر این دولت در برقراری ارتباط با همسایگان هم خوب عمل کرد. ضمن اینکه مذاکرات هنوز هم ادامه دارد و نمی‌توان گفت که منتفی شده است و اگر غربی‌ها دست از زیاده‌خواهی بردارند، به نتیجه می‌رسد».

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

2 دیدگاه

  1. محمد صادق مرشدلو

    سلام و درود بر دکتر سبحانی نیا
    نماینده تاریخ و فرهنگ ابرشهر نیشابور، جا دارد که فقد و نبود ایشان را در بین سیاستگذاران برای توسعه شهر نیشابور را مایه نگرانی و تاسف دلسوزان این شهر مهم خراسان رضوی بدانیم.

  2. رقیه سادات برزنونی

    من یک دانشجوی حامی دولتم .جای شما در دولت مردمی خالی است. ایکاش مردم را از وجودتون محروم نکنید.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*