۞ چرا سامانه خدمت :
سامانه خدمت ، راهکاری است برای تکریم مردم عزیز برای تسهیل در اخذ راهنمایی و مشاوره ، خدمات غیر حضوری و ارتباط در این ایام که به واسطه کرونا ضرورت دارد بیشتر از پیش با استفاده از فضای مجازی این مسائل گسترش یابد | اپلیکیشن خدمت ، راهکاری است برای تسهیل ارتباط با دکتر سبحانی نیا

موقعیت شما : صفحه اصلی » نطق پیش از دستور
  • شناسه : 327
  • 07 فروردین 1398 - 1:45
  • منبع : رورزنامه رسمي
هشدار به دولت کویت جهت پرهیز از دامن زدن به جنایات رژیم عراق و رعایت مصالح مردم مسلمان کویت
پنج شنبه 14/9/64 شماره 11905

هشدار به دولت کویت جهت پرهیز از دامن زدن به جنایات رژیم عراق و رعایت مصالح مردم مسلمان کویت

روزنامه رسمي ـ مذاكرات جلسه علني مجلس شوراي اسلامي ـ جلسه 202 پنج شنبه 14/9/64 شماره 11905 هشدار به دولت كويت جهت پرهيز از دامن زدن به جنايات رژيم عراق و رعايت مصالح مردم مسلمان كويت

 

سبحانی نیا ـ بسم الله الرحمن الرحیم . “الم تر الی الذین بدلوا نعمه الله کفراً و احلوا قومهم دار البوار جهنم یصلونها و بئس القرار”.
با تشکر از برادرمان جناب آقای کامیار که لطف کردند سه دقیقه از وقتشان را در اختیار بنده قرار دادند، به خاطر کمی وقت عرضم را بدون مقدمه شروع می کنم.
جمهوری اسلامی ایران پیوسته کوشیده است که همچون سدی محکم در مقابل تشنج آفرینی های رژیم عراق در خلیج فارس بایستد و اجازه ندهد که این رژیم خود فروخته آتش جنگ را به این نقطه حساس بکشاند. برخوردهای اصولی و مدبرانه جمهوری اسلامی ایران با کلیه حرکت هایی که رژیم عراق در جهت تشنج آفرینی در خلیج فارس انجام داده است بهترین دلیل بر این مدعی است. رژیم عراق از اولین ماه جنگی که به دستور آمریکا به جمهوری اسلامی ایران تحمیل کرد، اقدام به زدن کشتی های تجاری در خودموسی نمود و در مرحله بعد توطئه خود را به چاههای نفتی گسترش داد و چاه شماره ۳ نوروز را مورد حمله قرار داد و سپس در سومین مرحله به نفتکش ها حمله نمود و در مرحله چهارم از آخرین برگ خود در خلیج فارس که زدن خارک بود استفاده کرد.
متأسفانه برخی از کشورهای عربی حوزه خلیج فارس در این توطئه هماهنگ با رژیم عراق عمل کرده و کویت به طور خاص عراق را در این تشنج آفرینی ها یاری داده است و علیرغم تغییر محسوس سیاست دیگر کشورهای عربی حوزه خلیج فارس و پشیمانی از گذشته ها، صرف نظر از انگیزخه های این چرخش سیاسی، کویت هنوز به بیراهه گام می نهد و خود را به پرتگاهی که در انتظار او است نزدیک می کند. غافل از اینکه بازی با آتش در خلیج فارس بالاخره یک روز دامن آتش افروز را خخواهد گرفت و آن روز اب های آلوده به نفت خلیج فارس در اثر جنایت صدام نیز نمی تواند این آتش را خاموش کند. مگر سردمداران کویت فراموش کرده اند ان روزی را که شهرشان شهر نبود و در آن شرایط هزاران ایرانی در سازندگی این کشور کمک کردند که امروز اینگونه دست به اخراج ایرانیان می زنند؟! مگر حکام کویت فراموش کرده اند آن روزهایی را که ارتش رژیم عراق اقدام به اشغال قسمتی از خاک کویت نمود که اکنون اینگونه ذلیلانه جیره خوار صدام شده اند؟! مگر حاکمان کویت فراموش کرده اند که صدام مدعی تمام خاک کویت است؟ و این جمله صدام را همه می دانند که مرز عراق انتهای کویت است و به خاطر همین نیز حاضر نیست قرارداد مرزیبا کویت را امضاء کند. امروز اینگونه پول ملت مسلمان کویت را در اختیار رژیم ضد دین صدام قرار می دهند. ما حساب ملت کویت را کاملاً از حکام این کشور جدا می دانیم و این ملت مسلمان را دوست داریم ولی سیاست های غلط و نابخردانه حکام کویت را محکوم می کنیم. ملت ما هیچگاه فراموش نمی کند که دولت کویت با حمایت از تروریسم و هواپیما ربائی باعث شد که دو فروند از هواپیماهای مسافربری جمهوری اسلامی ایران توسط جنگنده های رژیم عراق و همکاری و هماهنگی مسئولین کویتی از فضای این کشور به عراق ربوده شود. این حاکمان تا دیروز تاریخ به گواهی اسناد لانه جاسوسی آمریکا در تهران سرسپرده شاه معدوم بودند (رئیس ـ وقتتان تمام شد) و امروز سرسپرده صدام.
ما ضمن احترام به بعضی از نمایندگان مسلمان ، مستقل و شجاع مجلس کویت به آن دسته از نمایندگانی که مانند برخی از ارباب جراید کویت یا جیره خوار و حقوق بگیر صدام هستند و یا دچار استضعاف فکری می باشند و به مصداق آیه شریفه قرآن “لهم لا یفقهون بها” حقایق را درک نمی کنند، می گوییم مجلس جایگاه مقدسی است که فرزندان هر ملت می بایست در آن جای داشته باشند. و ملت مسلمان کویت آن کسانی را که به وضوح نوکری صدام را می نمایند و خیانت می کنند نخواهند بخشید. من به عنوان نماینده مجلس شورای اسلامی ضمن قدردانی ار نمایندگان مسلمان و شجاع کویت امیدوارم که آنها به طور کامل بایستند.
در پایان از دولت جمهوری اسلامی ایران خواستارم که حساب دولت کویت را که پیوسته در جهت ارضای خواسته های پلید و شیطانی صدام حرکت نموده و با ملت ما دشمنی کرده است از بقیه کشورهای عربی حوزه خلیج فارس که سعی ممی کنند حسن نیت خود را نشان دهند جدا سازد . و به دولت کویت هشدارمی دهم که تا تمام پل های پشت سرش را خراب نکرده است کمی آینده نگری نماید و از فرصت کمی که باقی مانده است استفاده کند که فردا بسیار دیر است و پشیمانی را سودی نیست. والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*