۞ چرا سامانه خدمت :
سامانه خدمت ، راهکاری است برای تکریم مردم عزیز برای تسهیل در اخذ راهنمایی و مشاوره ، خدمات غیر حضوری و ارتباط در این ایام که به واسطه کرونا ضرورت دارد بیشتر از پیش با استفاده از فضای مجازی این مسائل گسترش یابد | اپلیکیشن خدمت ، راهکاری است برای تسهیل ارتباط با دکتر سبحانی نیا

موقعیت شما : صفحه اصلی » انعکاس رسانه ها » مصاحبه ها
  • شناسه : 5961
  • 12 دسامبر 2021 - 10:03
  • منبع : ایسنا
انعطاف‌پذیری طرفین به روند مذاکرات سرعت می‌بخشد
سبحانی‌نیا:

انعطاف‌پذیری طرفین به روند مذاکرات سرعت می‌بخشد

نماینده سابق مجلس گفت: مذاکرات ادامه خواهد یافت و روند خود را طی خواهد کرد، اما مهم است که انعطاف‌پذیری در طرفین وجود داشته باشد و این نکته در نظر گرفته شود که مذاکرات صحنه برد و باخت نیست. حجت الاسلام و المسلمین حسین سبحانی نیا در گفت‌وگو با ایسنا، در ارزیابی از دور اول […]

نماینده سابق مجلس گفت: مذاکرات ادامه خواهد یافت و روند خود را طی خواهد کرد، اما مهم است که انعطاف‌پذیری در طرفین وجود داشته باشد و این نکته در نظر گرفته شود که مذاکرات صحنه برد و باخت نیست.

حجت الاسلام و المسلمین حسین سبحانی نیا در گفت‌وگو با ایسنا، در ارزیابی از دور اول مذاکرات اظهار کرد: دوره اول مذاکرات که در هفته گذشته انجام شد به این جمع بندی رسید که نمایندگان طرف مقابل به کشورهایشان برگردند و هماهنگی‌ها را انجام دهند تا مرحله دوم بعد از این هماهنگی‌ها آغاز شود که در اواخر هفته پیش این اتفاق رخ داد.

وی افزود: آنچه که از مجموعه بحث‌ها و کلیات مذاکره منعکس شد، اظهار رضایت طرفین بر ادامه مذاکره بود و اینکه سندهایی که جمهوری اسلامی ارائه کرده بود مورد بررسی قرار گیرد تا طرف‌ها برای رفع تحریم‌ها مشغول مذاکرات مجدد شوند.

این نماینده سابق مجلس تاکید کرد: اینکه موافقت بر ادامه روند مذاکرات صورت گرفت خودش نشان‌دهنده روندی مثبت در مذاکرات است و نباید انتظار داشت مذاکراتی که دارای پیچیدگی فراوان است و ماه‌ها، بلکه سال‌ها طول کشیده است در دولت فعلی به سرعت و ظرف یک یا دو دور مذاکره به نتیجه برسد.

سبحانی‌نیا تصریح کرد: همین که چارچوب مذاکرات در این مدت مشخص شده و جمهوری اسلامی بر مواضع اصولی خود ایستادگی نشان داده و از طرفی خواسته است که اسناد مدنظرش مورد بررسی قرار گیرد نکته مثبتی است. حالا باید منتظر ماند و دید که مذاکرات چگونه پیش خواهد رفت.

نماینده سابق مجلس گفت: هیئت اعزامی جمهوری اسلامی در مذاکرات کامل است و آنطور که گفته شده اختیارات لازم را دارد. در دور اول هم گویا طرف‌های مقابل ایران بودند که آن آمادگی را نداشتند و مذاکرات را به دور دوم موکول کردند.

وی گفت: مذاکرات ادامه خواهد یافت و روند خود را طی خواهد کرد اما مهم است که انعطاف‌پذیری در طرفین وجود داشته باشد و این نکته در نظر گرفته شود که مذاکرات صحنه برد و باخت نیست.

سبحانی‌نیا یادآور شد: جمهوری اسلامی هم باید در زمینه‌هایی که امکان انعطاف‌پذیری وجود دارد منعطف عمل کند تا مذاکرات سرعت گیرد و آن چه تاکید جمهوری اسلامی است برای رفع تحریم‌ها و گرفتن تضمین از طرف مقابل انجام شود.

 

https://www.isna.ir/news/1400092015662/

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*