۞ چرا سامانه خدمت :
سامانه خدمت ، راهکاری است برای تکریم مردم عزیز برای تسهیل در اخذ راهنمایی و مشاوره ، خدمات غیر حضوری و ارتباط در این ایام که به واسطه کرونا ضرورت دارد بیشتر از پیش با استفاده از فضای مجازی این مسائل گسترش یابد | اپلیکیشن خدمت ، راهکاری است برای تسهیل ارتباط با دکتر سبحانی نیا

موقعیت شما : صفحه اصلی » مواضع
  • شناسه : 6021
  • 19 دسامبر 2016 - 13:25
منطقه عملياتي فاو
تقابل با انگليس فقط از راه قانوني
روزنامه قدس

تقابل با انگليس فقط از راه قانوني

اگر از طريق منطقي و قانوني كار را براي برخورد با مواضع نادرست انگليس دنبال كنيم قطعا نتيجه مثبتي به همراه خواهد داشت

 

قانون- حسين سبحاني نيا/ نايب رييس كميسیون امنيت ملي مجلس هشتم

ما تجربه خوبي از روابط با انگليس چه در گذشته و چه در زمان حال نداشته و نداريم و عملكردهاي انگليسي‌ها در همه شرايط درچارچوب منافع خود و دور از منافع ملي ملت ما بوده است. جمهوري اسلامي هيچ‌گاه از رابطه با انگليس سودي نبرده است. اظهارات ترزا مي، نخست وزير انگليس در بحرين و اظهارات وزير امور خارجه اين كشور بيانگر اين موضوع است كه علاقه ما براي برقراري ارتباط با آن‎ها تاثيري در رفتار سياسي و خودخواهانه آن‎ها با جمهوري اسلامي ندارد.

با شرايط موجود بهتر است كه برخورد و پاسخ به رفتارهاي خصمانه دولت انگليس از طريق مجاري قانوني مانند مجلس داده شده و مانند طرحي كه عده‎اي از نمايندگان باهدف كاهش روابط با انگليس در سطح كاردار در مجالس قبل ارائه كردند در برابر آن‌ها ايستادگي كرد. البته بايد ديد تا چه ميزان اين طرح در مجلس جلو مي رود و به نتيجه مي رسد. اما در هر صورت اينكه اقداماتي خارج از مجاري قانوني(مانند حمله به سفارت يا تخريب اماكن ديپلماتيك) صورت گيرد موجب سوزاندن فرصت‌ها شده و اين رفتار و رويكرد مانند ماجراي حمله به سفارت آل‌سعود به ابزاري براي فضا آن‌ها عليه جمهوري اسلامي تبديل مي‌شود.

اگر از طريق منطقي و قانوني كار را براي برخورد با مواضع نادرست انگليس دنبال كنيم قطعا نتيجه مثبتي به همراه خواهد داشت. نكته قابل توجه اين است كه دولت انگليس رفتار گذشته خود را كه بر اساس استعمار كشورها در اين جزيره پايه‌گذاري شده و همچنان در ذهن مقامات اين كشور وجود دارد دنبال كرده و هر جا فرصتي باشد مي‌خواهند به اين موضوع دست پيدا كنند. راهكار قانوني مقابله با انگليس تنها راه رسيدن ما به اهداف‌مان و پاسخ به افكار عمومي است، زيرا هميشه افراد سودجو و فرصت طلب هستند كه مشكلاتي براي فضاي ديپلماسي كشور به وجود مي آورند.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*