۞ چرا سامانه خدمت :
سامانه خدمت ، راهکاری است برای تکریم مردم عزیز برای تسهیل در اخذ راهنمایی و مشاوره ، خدمات غیر حضوری و ارتباط در این ایام که به واسطه کرونا ضرورت دارد بیشتر از پیش با استفاده از فضای مجازی این مسائل گسترش یابد | اپلیکیشن خدمت ، راهکاری است برای تسهیل ارتباط با دکتر سبحانی نیا

موقعیت شما : صفحه اصلی » انتخاب سردبیر » انعکاس رسانه ها » رویداد ها
  • شناسه : 5848
  • 19 می 2021 - 10:24
  • منبع : مردم‌نيوز:
شورای نگهبان با اصولگرایان عهد اخوت نبسته است
نایب رئیس ادواری کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی

شورای نگهبان با اصولگرایان عهد اخوت نبسته است

یک فعال سیاسی اصولگرا می‌گوید: شورای نگهبان نگاه جناحی ندارد به این صورت که با اصولگرایان عهد اخوت بسته باشد و اصلاح‌طلبان را از زاویه‌ی دیگری نگاه کند.

«حسین سبحانی‌نیا»، فعال سیاسی اصولگرا، درباره انتقادات برخی سیاسیون مبنی بر برخورد دوگانه شورای نگهبان با دو جریان اصولگرایی و اصلاح‌طلبی گفت: این یک توهم است.

شورای نگهبان نگاه جناحی ندارد به این صورت که با اصولگرایان عهد اخوت بسته باشد و اصلاح‌طلبان را از زاویه‌ی دیگری نگاه کند.

عملکرد شورای نگهبان گواه روشنی بر این مدعاست. در مجلس گذشته تعداد افراد اصولگرایی که رد صلاحیت شدند را اگر مرور کنیم مشخص می‌شود کسانی‌که مدعی اصولگرایی بودند هم رد شدند.

سبحانی‌نیا ادعای برخورد دوگانه شورای نگهبان را رد و تاکید کرد: نمی‌توان گفت شورای نگهبان نگاه ملاطفت‌آمیز نسبت به اصولگرایان دارد اما با اصلاح‌طلبان برخورد دیگری می‌کند.

شورای نگهبان ملاک و معیاری دارد که بر اساس آنها، هر کدام از کاندیداها را بررسی می‌کند. نگاه شورای نگهبان قانونی است. در این شورا ۶ فقیه که توسط مقام معظم رهبری منصوب و ۶ حقوقدان که توسط مجلس انتخاب شده‌اند، حضور دارند و بنابراین بر اساس توقعات قانونی عمل می‌کنند.

این فعال سیاسی اصولگرا در پایان اظهار کرد: یکسری ذهنیت‌ها وجود دارد که شورای نگهبان جناحی عمل می‌کند اما بهتر است افراد به سابقه، عملکرد و مواضع گذشته‌ خودشان نگاه کنند تا ببینند چقدر در راستای نظام، قانون اساسی و شرع بوده‌اند. تعداد زیادی از اصولگرایان که در مجلس دهم بودند هم رد صلاحیت شدند. از طرفی بسیاری از نیروهای اصلاح‌طلب تایید شدند.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*