۞ چرا سامانه خدمت :
سامانه خدمت ، راهکاری است برای تکریم مردم عزیز برای تسهیل در اخذ راهنمایی و مشاوره ، خدمات غیر حضوری و ارتباط در این ایام که به واسطه کرونا ضرورت دارد بیشتر از پیش با استفاده از فضای مجازی این مسائل گسترش یابد | اپلیکیشن خدمت ، راهکاری است برای تسهیل ارتباط با دکتر سبحانی نیا

موقعیت شما : صفحه اصلی » انتخاب سردبیر » رویدادهای نیشابور
  • شناسه : 5895
  • 28 دی 1389 - 14:45
نقش مهم شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در توسعه اقتصادی و تامین انرژی کشور
حجت الاسلام و المسلمين دكتر حسين سبحاني نيا :

نقش مهم شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در توسعه اقتصادی و تامین انرژی کشور

شرکت نفت مناطق مرکزی ایران با اجرای طرحها و پروژه های کلان ملی نقش مهمی در توسعه اقتصادی و تامین انرژی کشور به عهده داشته است. حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسین سبحانی نیا عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با حضور در جمع نمازگزاران شرکت نفت مناطق مرکزی ایران با بیان مطلب فوق و […]

شرکت نفت مناطق مرکزی ایران با اجرای طرحها و پروژه های کلان ملی نقش مهمی در توسعه اقتصادی و تامین انرژی کشور به عهده داشته است.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسین سبحانی نیا عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با حضور در جمع نمازگزاران شرکت نفت مناطق مرکزی ایران با بیان مطلب فوق و با اشاره به طرح ها و پروژه های مهمی که در این شرکت به ثمر نشسته اظهار داشت : با توجه به اینکه حوزه عملیاتی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در ۱۴ استان گسترش یافته و تا پایان برنامه چشم انداز نیز به ۱۹ استان افزایش می یابد خوشبختانه نیروهای متخصص و متعهدی که در این شرکت تا رده های بالای مدیریتی حضور دارند توانسته اند که به خوبی با ایمان و اخلاص به وظایف محوله عمل نمایند . همچنین با توجه به برنامه آتی شرکت در جهت توسعه میادین جدید گازی در جهت تامین انرژی مورد نیاز کشور که بخش عظیمی از مصارف خانگی و صنعتی را شامل می شود و نیز با توجه به اینکه این شرکت دارای میادین مشترک نفتی و گازی با کشورهای همجوار دارد بهره برداری و صیانت از آنها تامین کننده منافع ملی است که همت مضاعف آنها را می طلبد.

دکتر سبحانی نیا با بیان فلسفه قیام عاشورا و الگو برداری انقلاب اسلامی از این حرکت عظیم تاریخی و رسالتی که هم اکنون ما در حفظ نظام به عهده داریم ، اظهار داشت : ایامی که در آن واقعیم متعلق به سالار شهیدان است . محرم و صفر فرصتی برای تبیین اهداف قیام امام حسین فلسفه نهضت عاشورا و کربلا و از ناحیه ما به عنوان شیعیان آن حضرت که به این خاندان عشق می ورزیم ، می باشد .اینها اسوه های عملی ، گفتاری و رفتاری ما هستند . آشنایی به ابعاد وجودی این بزرگواران و اهداف قیام عاشورا و کربلا که از حرکات تاثیرگذار در طول تاریخ بشریت هست ، از ضروریات است. بنا به فرمایش پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد (ص) که فرمودند آتشی که در نهاد شیعه از شهادت امام حسین برافروخته شده این آتش عشق و محبتی است که خاموش شدنی نیست و همیشه منشاء برکاتی در تاریخ اسلام و شیعه بوده است و محبت آن امام ، پایدار و ماندگار و ابدی است. . علت این مسئله آن است که خداوند در چند جای قرآن نیز به این نکته اشاره کرده است .در باب خدمت به دین و یاری دین خدا و کسانی که در راه خدا گام بر می دارد فکر و اندیشه آنها را یاری می کند . امام حسین همه هستی خود را در طبق اخلاص گذاشت. .انقلاب اسلامی که برگرفته از عاشورای حسینی است با سخنرانی معروف امام خمینی در عاشورای سال ۱۳۴۲ در مدرسه فیضیه قم که خطاب به علما ، افراد سیاسی ، لشکری و کشوری مبنی بر حمایت از دین و قرآن آغاز و در عاشورا و تاسوعای سال ۱۳۵۷ این اندیشه به سرانجام رسید . امروز حفظ انقلاب از اوجب واجبات است که در گفته های امام و رهبری به کرات وجود دارد. هر کاری که بتواند به تقویت انقلاب بیانجامد لازم است و بر عکس آن باید پرهیز کرد. وظیفه ما در این شرایط تقویت انقلاب و افزایش کارآمدی نظام است. دشمنان تلاش می کنند نظام را غیر کارآمد جلوه دهند. و از ابتدای تاسیس نظام نیز با انواع ترفندها و مشکلات روبرو بوده ایم. که جنگ تحمیلی ، بحث قومیت ها ، کودتا ، بحث انرژی هسته ای ، فتنه سال ۱۳۸۸ و سناریوهای دیگر برای آن بود که با اصل نظام که مبتنی بر ولایت فقیه هست ، مخالفند . امروز نیز بحث انرژی هسته ای نیز بهانه ای است که بتوانند افکار عمومی را علیه جمهوری اسلامی تحریک کنند

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران ، وی با تشریح طرح تحول اقتصادی در شرایطی که کشورهای بزرگ و منطقه دچار بحران اقتصادی هستند ، تصریح کرد : در شرایطی که کشورهای غربی و منطقه دچار بحران اقتصادی هستند طرح بزرگ تحول اقتصادی در دست اجراست که یک جراحی در اقتصاد کشور محسوب می شود. که از دولت های گذشته تاکنون بحث های آن مطرح بوده است و در این دولت به سرانجام رسید. که اگر به روال گذشته ادامه می یافت اداره کشور با مشکل مواجه می شد. باید از آن عبور می کردیم . که برای شروع آن بحث هدفمندسازی یارانه ها با هدف کمک به افراد بی بظاعت جامعه طراحی شده گام نخست این تحول است. سالانه ۱۰۰ هزار میلیارد تومان به جامعه تزریق می شد ولی هدفمند نبود و استفاده مطلوب نداشت.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اینکه عضویت در سازمان تجارت جهانی نیازمند شفافیت قیمت ها و بهبود کیفیت کالاها می باشد خاطرنشان کرد : هم اکنون کشور ما به عنوان عضو ناظر سازمان تجارت جهانی است که بدون تحول اقتصادی عضویت ایران عواقب خوبی در پی نداشت . در این راستا هفت بسته پیشنهادی در طرح تحول اقتصادی مطرح شد که شامل اصلاح نظام بانکی ، پولی ، گمرکی ، توزیع کالا ، بهره وری انسانی، نظام مالیاتی و هدفمند شدن نظام یارانه ها می شود که برای رسیدن به تحول اقتصادی ، این بسته ها باید کارکرد مطلوب داشته باشد چرا که بر یکدیگر تاثیر دارند.

نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طرح هدفمند کردن یارانه ها گام نخست این طرح است خاطرنشان کرد : نظام توزیع هدفمند یارانه ها از اولین گامها و مهمترین تحول اقتصادی محسوب می شود چون نیازمند مشارکت و همیاری مردم است. که در این مدت محدود یک ماهه شاهد این همکاری بوده ایم. مجلس شیب اجرای هدفمندی یارانه ها را پنج سال پیش بینی کرده است. که هر سال ۲۰ درصد به جلوبرویم تا پس از پایان پنج سال به نتیجه مطلوب برسیم . باید در هر مرحله به آسیب شناسی طرح پرداخت و درباره موارد آن چاره اندیشی کرد. و در آینده با نشست های مشترک با دولت نواقص احتمالی آنرا رفع کنیم تا اجرای آن به نحو شایسته عملیاتی شده تا در دراز مدت منافع عموم کشور را تامین نماید.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*