۞ چرا سامانه خدمت :
سامانه خدمت ، راهکاری است برای تکریم مردم عزیز برای تسهیل در اخذ راهنمایی و مشاوره ، خدمات غیر حضوری و ارتباط در این ایام که به واسطه کرونا ضرورت دارد بیشتر از پیش با استفاده از فضای مجازی این مسائل گسترش یابد | اپلیکیشن خدمت ، راهکاری است برای تسهیل ارتباط با دکتر سبحانی نیا

موقعیت شما : صفحه اصلی » مصاحبه ها
  • شناسه : 5970
  • 17 نوامبر 2021 - 11:46
لاریجانی دوباره به عرصه سیاست برمی گردد

لاریجانی دوباره به عرصه سیاست برمی گردد

حسین سبحانی نیا نماینده ادوار مجلس و چهره نزدیک به رئیس سابق مجلس گفته است که لاریجانی از بازگشت به عرصه سیاسی و اجرا چه در مجلس و چه در ریاست جمهوری رویگردان نیست. به گزارش روزپلاس؛ حسین سبحانی نیا، نماینده ادوار مجلس و چهره نزدیک بهرئیس سابق مجلس گفته است که لاریجانی از بازگشت […]

حسین سبحانی نیا نماینده ادوار مجلس و چهره نزدیک به رئیس سابق مجلس گفته است که لاریجانی از بازگشت به عرصه سیاسی و اجرا چه در مجلس و چه در ریاست جمهوری رویگردان نیست.

به گزارش روزپلاس؛ حسین سبحانی نیا، نماینده ادوار مجلس و چهره نزدیک بهرئیس سابق مجلس گفته است که لاریجانی از بازگشت به عرصه سیاسی و اجرا چه در مجلس و چه در ریاست جمهوری رویگردان نیست؛ البته که این موضوع بستگی به شرایط دارد.

گفتنی است صلاحیت لاریجانی در انتخابات ریاست جمهوری گذشته از سوی شورای نگهبان مورد تائید واقع نشد. به عقیده برخی کارشناسان سیاسی عدم حضور لاریجانی در انتخابات مجلس یازدهم هم به دلیل پیش بینی او از عدم رای آوری از قم و همچنین نبود رای کافی برای ریاست مجلس حتی در صورت پیروزی بود.

بخش هایی از اظهارات سبحانی نیا را در ادامه خواهید خواند:

*انتصاب آقای لاریجانی به عضویت شورای انقلاب فرهنگی هم به لحاظ سابقه مسئولیت او در وزارت ارشاد و صداوسیما است و هم به لحاظ شخصیت او است. گرچه امروز آقای لاریجانی رئیس مجلس نیست ولی در مقام استاد دانشگاه هم اکنون مشغول فعالیت است.

*عضویت علی لاریجانی در شورای عالی انقلاب فرهنگی و فعالیت هایش در حوزه فرهنگی مانع آن نیست که اگر زمینه حضور و فعالیت او در عرصه اجرایی و سیاسی فراهم شود، او وارد این عرصه نشود.

*اگر شرایطی فراهم شود، فضای سیاسی کشور طوری رقم بخورد که مجدد رویکرد به این گونه شخصیت ها باشد حتما آقای لاریجانی ورود به حوزه اجرایی را جدی می گیرد. در واقع فعالیت های فرهنگی او به این معنا نیست که دیگر به کارهای اجرایی و سیاسی به طور مشخص مجلس و ریاست جمهوری بنای ورود ندارد.

*هنوز تا پایان دوره یازدهم مجلس حدود ۲ سال باقی مانده است. باید تا آن موقع شرایط را دید. اگر بخواهد انتخابات امروز برگزار شود، خیلی شرایط را برای ورود شخصیت هایی همچون آقای لاریجانی و جریان های همسو با این نوع تفکر مناسب نمی بینم.

*البته تا ۲ سال آینده زمان قابل توجهی است و باید دید نمایندگان این مجلس چگونه عمل می کنند و نگاه مردم به جریانات حاکم مثل دولت و مجلس چگونه خواهد بود؟ معتقدم نگاه مردم هنوز امیدوارانه است.

*در مجموع اینکه آقای لاریجانی برای انتخابات مجلس آینده یا ریاست جمهوری آینده کاندیدا خواهد شد یا خیر بستگی به شرایط آینده دارد و اگر شرایط همین باشد که الان است خیر بعید می دانم کاندیدا شود ولی اگر شرایط تغییر کند و در نگاه مردم نسبت به اینگونه شخصیت ها تغییری ایجاد شود، آن زمان چه برای مجلس و چه برای ریاست جمهوری، فکر نمی کنم آقای لاریجانی از حضور در این عرصه ها رویگردان باشد.

برچسب ها

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*