۞ چرا سامانه خدمت :
سامانه خدمت ، راهکاری است برای تکریم مردم عزیز برای تسهیل در اخذ راهنمایی و مشاوره ، خدمات غیر حضوری و ارتباط در این ایام که به واسطه کرونا ضرورت دارد بیشتر از پیش با استفاده از فضای مجازی این مسائل گسترش یابد | اپلیکیشن خدمت ، راهکاری است برای تسهیل ارتباط با دکتر سبحانی نیا

موقعیت شما : صفحه اصلی » نطق پیش از دستور
  • شناسه : 385
  • 07 فروردین 1398 - 15:11
  • منبع : رورزنامه رسمي
تشکر وزیر محترم فرهنگ و آموزش عالی،رؤسای محترم دانشگاه پیام نور، فردوسی و علوم پزشکمی مشهد
يكشنبه 2/3/1372 شماره 14076

تشکر وزیر محترم فرهنگ و آموزش عالی،رؤسای محترم دانشگاه پیام نور، فردوسی و علوم پزشکمی مشهد

روزنامه ريسمي ـ مذاكرات جلسة علني مجلس شوراي اسلامي ـجلسه 113 يكشنبه 2/3/1372 شماره 14076 گراميداشت چهارمين سالگرد رحلت رهبر كبير انقلاب اسلامي حضرت امام خميني (ره) تذكري به دولت هند در راستاي سفر وزير خارجه رژيم اشغالگر قدس به آن كشور و پيامدهاي آن تأكيد بر شركت فراگير امت مسلمان ايران در انتخابات ششمين دوره رياست جمهوري و بيان پاره اي از ويژگيهاي بارز حضرت حجت الاسلام و المسلمين جناب آقاي هاشمي رفسنجاني تذكر به وزراي محترم كشاورزي و كشور تشكر وزير محترم فرهنگ و آموزش عالي،رؤساي محترم دانشگاه پيام نور، فردوسي و علوم پزشكمي مشهد.

در آستانه چهارمین سالگرد رحلت بنیانگذار انقلاب اسلامی و معمار اصلی نظام، حضرت امام هخمینی رضوان الله تعالی علیه (حضار سه مرتبه صلوات فرستادند) قرار گرفته ایم، ضمن گرامیداشت یاد و نام آن بزرگوار و آرزوی توفیق عمل به رهنمودهایش عرایضم را در دو سه محور به طور اختصار شورع می کنم:
۱. بر اساس اخبار واصله شیمون پرز وزیر خارجه رژیم اشغالگر قدس برای یک دیدار رسمی رد هفته گذشته وارد هند شده است. دریافت این خبر که مایه تعجب و تأسف ما و بسیاری از ملتهای مسلمان دنیا می باشد در شرایطی که اسرائیل برای هیچیک از قطعنامه هابی سازمان ملل اعتباری قائل نشده و در حال حاضر نیز به سرکوب شدید مردم فلسطین ادامه می دهد و هر روز جوانان مسلمان فلسطین را به خاک و خون می کشد و یا آواره و بی خانمان می کند و با وجود برگزاری چندمین کنفرانس صلح هنوز علائمی از حل مسأله به دلیل لجاجت اسشرائیل مشاهده نمی شود.
به فرموده امام رضوان الله تعالی علیه: “اسرائیل غده سرطانی است کخه زیانی به جز زبان زور و اسلحه را درک نمی کند و امروز مردم مسلمان فلسطین دریافته اند که فقط تحت لوای اسلام و مبارزه با رژیم اشغالگر قدس است که می توانند به اهداف خود برسند.”
همزمان با این سفر متأسفانه رفتار خشونت آمیز با مسلمین کشمیر و هند ادامه دارد. تجاوزات به حقوق مردم بخصوص زنان و کودکان و فشارها در جهت تضییع حقوق مردم نیز ادامه دارد. در گذشته شایعاتی بود که همکاریهایی بین هند و اسرائیل وجود داشته، آیا دستگبیری چند اسرائیلی به وسیله مسلمانان کشمیر .و سفر وزیر خارجه رژیم اشغالگر قدس مؤید این همکاری ها نبیست؟
ما به کشور هند یادآور می شویم که کشور شما زمانی پرچمدار مبارزات استقلال طلبانه بوده و با این مبارزات از سلطه انگلیس آزاد گردید و با وجود رهبرانی چون نهرو و گاندی به عنوان یکی از کشورهای بنیانگذار نهضت عدم تعهد در جهان شناخته شده است و همواره از نهضت فلسطین حمایت کرده است، چرا به دام اسرائیل افتاده است؟ هند به خوبی می داند که برقراری روابط یا اسرائیل اهانت به تمامبی مسلمین جهان است زیرا که رژیم اشغالگر هنوز قبله اول مسلمین را ع=غاصبانه در اختبیار دارد و این در حالی است که هند منافع زیادی در کشورهای جهان اسلام دارد و برقراری این روابط و توسعه آن این منافع را در معرض سؤال قرار می دهد. این دیدار ضمن اینکه می تواند مؤید همکاریهای هند و اسرائیل باشد می تواند وجهه خوب بین المللی هند را در مجامع بین المللی خدشه دار کند و اگر امروز وزیر خارجه رژیم اشغالگر قدس دیدارش را نقطه عطفی در روابط دو کشور هندو اسرائیل می داند، بدین معنا است که اسرائیل چیزی را از دست نمی دهد بلکه این هند است که منافع دراز مدت و اعتبرا خود را نزد مسلمانان و مردم آزاده جهان از دست می دهد.
بنابراین ما به کشور دوست خود هند توصیه می کنیم که منافع خود را میان کشورهای همسایه و کشورهای جهان اسلام جستجو کند و این بددون شک منافع بلند مدت هند را بیشتر در بر خواهد داشت.
نکته دیگر اینکه ملت بزرگ ایران بار دیگر در آستانه آزمایش مهمی قرار گرفته است. آزمایشی که می تواند همچون گذشته بستری برای ظهور عزم پولادین مردم در تداوم خط خونین استقلال ،ازادی و جمهوری اسلامی باشد. ازمایشی که نتیجه آن می تواند دوستان فقرآن و اسلام و انقلاب اسلامی را شادکام و دشمنان و بدخواهان و کینه ورزان را ناکام نماید.
انخابات ششمین دوره ریاست جمهوری در روز بیست و یکم تین ماه برگزار می گردد. مشارکت عمومی و حضور یک پارچه ملت شریف ایران در انتخابات، آن هم بعد از گذشت چند روز ار برگزرای مراسم سالگرد رحلت بنیارنگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام (رضوان الله تعالی علیه) بیعت مجددی است با آرمانهای والای ظآن عزیز و جانشین و خلف صالحش رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (حضار صلوات فرستادند) و انتظار می رود ملت قدرشناس ایران با انتخاب مجدد یار دیرینه امام و رهبر، بازوی توانمند انقلاب، مجتهد مسلم، سیاستمدار با درایت حضرت حجت الاسلام و المسلمین جناب آفقای هاشمی رفسنجانی رشد فرهنگی، حفظ تمامیت ارضی، رونق اقتصادیس، افزایش تولید کشاورزی و صنعتی، اقتدار سیاسی و حمایت از مسلمانان جهان را تحقق بخشند و بر توان و عظمت و سرعت انقلاب جهت نیل به اهدافش بیفزایند. در خاتمه تذکری دارم به وزرای محترم کشاورزی و کشور نسبت به خسارات وارده به کشاورزان محروم بخش تحت جلگه نیشتابور و در خواست تسریع در رسیدگی و ترمیم آنها.
و تشکری دارم از وزارت محترم علوم و دانشگاه پیام نور و دانشگاه فردوسی و علوم پزشکی مشهد به خاطر موافقت با تأسیس داشگاه پیام نور و دانشکده پایه و دانشکده پرستاری برای سال جاری در نیشابور. والسلام علیکم و رحمته الله وبرکاته.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*