۞ چرا سامانه خدمت :
سامانه خدمت ، راهکاری است برای تکریم مردم عزیز برای تسهیل در اخذ راهنمایی و مشاوره ، خدمات غیر حضوری و ارتباط در این ایام که به واسطه کرونا ضرورت دارد بیشتر از پیش با استفاده از فضای مجازی این مسائل گسترش یابد | اپلیکیشن خدمت ، راهکاری است برای تسهیل ارتباط با دکتر سبحانی نیا

موقعیت شما : صفحه اصلی » نطق پیش از دستور
  • شناسه : 351
  • 07 فروردین 1398 - 2:36
  • منبع : رورزنامه رسمي
تقدیر از مقام محترم ریاست جمهوری به جهت عنایت ویژه معظم له به طرحهای زیر بنایی استان خراسان
جلسة 55

تقدیر از مقام محترم ریاست جمهوری به جهت عنایت ویژه معظم له به طرحهای زیر بنایی استان خراسان

روزنامه رسمي ـ مذاكرات جلسه علني مجلس شوراي اسلامي ـ جلسة 55 عرض تبريك به مناسبت ولادت بزرگ بانوي اسلام حضرت زهراي اطهر(س) و امام خميني(ره) هفته بزرگداشت مقام زن و تجليل از مقام مادر به بهانه تخريب مسجد بابري بدست هندوهاي متعصب پيرامون بازخواني داستان مكرر "نقض حقوق بشر در ايران" از سوي كميته سوم مجمع عمومي سازمان ملل و بررسي گذراي پرونده سياه آمريكا در روابط ديپلماتيك تقدير از مقام محترم رياست مجلس شوراي اسلامي به مناسبت سفر معظم له به استان خراسان تقدير از مقام محترم رياست جمهوري به جهت عنايت ويژه معظم له به طرحهاي زير بنايي استان خراسان

حسین سبحانی نیا ـ بسم الله الرحمن الرحیم
انا اعطیناک الکوثر ـ فصل لربک وانحر ـ ان شانئک هوالابتر
در آستانه روز ولادت بانوی بزرگ اسلام حضرت زهرا سلام اللهع علیها و فرزند گرامی اش حضرت امام رض وان الله تعالی علیه و هفته بزرگداشت مقام زن و روز مادر قرار گرفته ایم، ضمن گرامیداشت این روز عزیز و عرض تبریک به ساحت مقدس امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف و نایب بزرگوارش رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله خامنه ای و به امت اسلام به ویژه زنان مسلمان جهان باید گفت در شرایط کنونی که دشمنان قسم خورده و کینه توز اسلام در قالب یک تهاجم همه جانبه فرهنگی بخش قابل توجهی از مقاصد شوم و اهداف پلید خود را متوجه عالم اسلام بخصوص زنان مسلمان کرده اند، مسئولیت خطیسر بانوان ایجاب می کند که با تمسک به ارزشهای اسلامی و تبعیت از الگوی تمام عیار زن مسلمان حضرت زهرا سلام الله علیها در همه زمینه ها این دسیسه دشمنان را خنثی کنند.
نکته دیگر آن که روز یکشنبه گذشته هزاران هندوی متعصب و تحریک شده مسلح به انواع سلاحهای گرم و سرد و مجهز به وسایل تخریب یکی از زیباترین ابنیه تاریخی جهان اسلام را با خاک یکسان نمودند! در پی این اقدام وحشیانه رهبر معظم انقلاب اسلامی یا صدور پیام بسیار مهمی حمایت کلیه مسلمانان جهان را از مسلمین مظلوم هند اعلام داشتند و در بخشی از پیامشان فرمودند: “خبر تأسف آور تخریب یکی از مساجد قدیمی و مهم در هند بدست عده ای از جهال متعصب و تحریک شده .وظیفه سنگینی را بر دوش همه مسلمان می گذارد، نه تنها از جهت دفاع از یک مسجد در برابر تجاوز کفار و دشمنان که تکلیفی عمومی است، بلکه از ایم جهت نیز که دشمنان با تحریک مشتی نادان و فریب خورده خواسته اند با نابود کردن یکی از یادگارهای دوران حاکمیت مسلمین و یکی از نشانه های مجد و شکوه اسلام در هند و یکی از مظاهر هنر و مدنیت اسلامی، حقد و بغض تمام نشدنی خود را با اسلام و مسلمین ارضاء نمایند.”
مسجد بابری که در سال ۱۵۲۸ میلادی بدستور ظهیر الدین محمد بابر مؤسس سلسله تیموریان در شبه قاره هند ساخته شد و پس از حدود ۳۲۷ سال یعنی در سال ۱۸۵۵ میلادی، با ادعای دروغ یک صاحب منصب انگلیسی مبنی بر آنکه مسجد بابری قبلاً یک بتخانه بود و “رام” رهبر فرقه هندوها در آن مکان مت.ولد شده منشأ اختلاف بین مسلمانان و هندوها گردید.
از آن پس مسجد بابری همیشه به عنوان یک کانون بحرانی و آماده اشغال مورد توجه بوده و در مواقع لازم برای ایجاد فشار بر جامعه اسلامی هندبه مسأله دامن زده می شده . امروز که این هجمه از ناحیه دنیای استکباری بیش از هر زمان علیه اسلام و مسلمین در نقاط مختلف دنیا طراحی شده است مسجد بابری باید بر اثر بی کفایتی دولت ایالتی، اوتارپرداش و عدم تصمیم گیری صحیح و مؤثر دولت مرکزی هند در مقابل دید ملت مسلمان و مظلوم هند به تلی خاک تبدیل گردد. مسلم بی توجهی به مقدسات و خواسته حدود دویست میلیون مسلمان هندی و اتکاء به یک قوم بسیار خطرناک است و تبعات سنگینی را باید برای دولت هند بدنبال خواهد داشت.
دولت هند باید توجه داشته باشد که در آن کشور هفتاد و دو ملیتی، هندوها اکثریت ندارند و از طرفی مسأله مسلمانان مسأله یک قوم و یا یک دسته اقلیت در یک کشور نیست.
مسلمانان علاوهن بر جمعیت قابل توجه خود در هند بفرموده رهبر معظم انقلاب اسلامی از حمایت میلیونها مسلمان در سراسر جهان برای حفظ و اعاده حق عادلانه خویش برخوردارند.
و لذا به مصلحت آن کشور است که به منظور جبران توهین به مقدسات اسلامی با آشوبگران برخوردی جدی صوذرت پذیرد و در جهت بازساری و مرمت مسجد و تحویل آن به مسلمانان اقدامی سریع به عمل آید.
مطلب دیگر آن که :
بازخوانی داستان تکراری و توخالی “نقض حقوق بشر در ایران” بار دیگر در کمیته سوم مجمع عمومی سازمان ملل آغاز و با میدانداری آمریکا و دولتهای اروپای غربی به تصویب رسید.
در فرهنگ سیاسی معاصر”واژه حقوق بشر” همانند بسیاری از واژه های دیگر از جمله دموکراسی، آزادی ،صلح ، امنیت، مفهوم واقعی خود را از دست داده است. امروز کلمه “حقوق بشر” هیچ اشاره ای به میلیونها بشری که در چهارگوشه جهان حقوق، امنیت، آسایش و ازادیهای فردی و اجتماعی حخود را به خاطر سلطه سیاستهای استکباری از دست داده اند ندارد، و بیش از سیزده سال است که آمریکا و همدستانش در مقاطع مختلف از آن به عنوان یک حربه سیاسی، تبلیغی بر علیه نظام جمهوری اسلامی ایران استفاده می کنند، ما که می دانیم و خود آنها وئ همه مردم دنیا هم که می دانند “حقوق بشر” ادعایی غرب هیچ چیز جز یک خیمه شب بازی نیست. با این وصف، چرا ما با سردمداران این خیمه شب بازی به صورت تهاجمی برخورد نکنیم؟
ما که خوب میدانیم این مدعیان دروغین حقوق بشر هر روز در گوشه و کنار دنیا چه جنایاتی را مرتکب منی شوند، با این حال چرا پرونده سیاه آمریکا را در ویتنام، کره، ژاپن، گرانادا، پاناما، ایران ، افغانستان، لبنان، حجاز، پاکستان، خلیج فارس، فلسطین، بوسنی و هرزگوین، سومالی و سرتاسر آفریقا به رخ آنها نمی کشیم؟
اسناد زنده و موجود نشان میدهد که آمریکا در فاصله ۴۷ سالی که از جنگ جهانی دوم تا کنون می گذرد، (۲۲) کشور خارجی را مورد تجاوز نظامی خود قرار داده و (۱۲) کودتای نظامی رو غیر نظامی تحمیلی را طراحی و رهبری کرده و در امور دداخلی بیش از یکصد کشور جهان دخالتهای سیاسی و جاسوسی داشته است.
هزاران شخصیت سیاسی و مذهبی در این سالها توسط سازمان مخوف و تروریستی “سیا” به قتل رسیده اند، صئدها انفجار و تخریب و ترور توسط عمال “سیا” در بیش از دو سوم کشورهای جهان صورت گرفته است، این ها ترسیم کننده چهره واقعی دولتی است که بیش از سایر رژیمهای جهان سنگ حمایت از حقوق بشر را به سینه می زند و خود را مدافع آن قلمداد می کند.
و امروز جمهوری اسلامی ایران را با استناد به یک مشت منابع خبری، که خود از ابزار قدرتهای استکباری بوده و هستند و دستهایشان تا موفق به خون جوانان این ملت آلوده است یعنی منافقین و ملیون ورشکسته فراری و پیروان فرقه ضاله بهائیت .و دیگر گروه های تروریستی محکوم می کنند. ما می دانیم که این محکومیت به خاطر پای بندی و اعتقادمان به اصول اسلام است و به آن افتخار می کنیم و معتقدیم که در هیچ مدهب و قانونی در جهان به اندازهای که در اسلام و جمهوری اسلامی ، ازادی، برابری، و کرامت انسانی مورد توجه قرار گرفته به آن توجه نشدذه است و اسلام موقعی از آزادی و حقوق بشر و برابر یانسانها دفاع کرده است که جامعه از تبعیض نژادی به شدت رنج می برده، اینها اصولی است که نظام جمهوری اسلامی ایران بر اساس آن مبتنی است و هرگز قابل تغییر نخواهد بود. گواه صادق بر این گفتار برگزاری پانزده نوبت انتخابات مستقیم با شرکت درصد بالا و کم نظیری از مردم و برخورداری سایر اقلیت های مذهبی از حقوق مساوی در همه زمینه ها است.
در خاتمه تذکر دو نکته را لازم می دانم:
به عنوان نماینده ای از استان خراسان بر خود لازم می دانم از ریاست محترم مجلس شورای اسلامی حضرت حجه الاسلام و المسلمین جناب اقای ناطق نوری به خاطر سفر پر برکت و بسیار سودمندشان به استان خراسان و اختصاص وقت موسعی برتای دیدار با مردم چجندین شهرستان از جمله شهرستان نیشابور تشکر و تقدیر نمایم و از سیمای جمهوری اسلامی ایران وبه خاطر عدم پخش و انعکاس مطلوب صحنه های با شکوه و کم نظیر استقبال از معظم له که مبینعشق مردم به مسئولین و پشتوانه مردمی نظام اسلامی مان هست از طریف خود و نمایندگان شهرهائی که مورد بازدید قرار گرفتند شدیداً گله نمایم و عرض کنم این گونه برخوردها ظلم و جفا با انقلاب و مردمی است که به فرموده حضرت امام متولی انقلابند.
از عنایت ویژه ریاست محترزم جمهوری اسلامی حضرت حجه الاسلام و المسلمین جناب آقای هاشمی رفسنجانی نسبت به طرحهای زیربنایی استان خراسان از جملهع مجتمع فولاد خراسان، سدبار، نیروگاه هزار مگاواتیبرق وسیلو و مجتمع دانشگاهی پیام نور نهایت تشکر و سپاسگذاری را دارم و امیدوارم آن چنان که وعده فرودند و به مسئولین ذیربط دستور داده اند و چچدر برنامه پنجساله دوم جایگاهی برای اجرای این طرحها خصوصاً فولاد نیشابور پیش بینی شود. والسلام علیکم والرحمته الله و برکاته .

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*