۞ چرا سامانه خدمت :
سامانه خدمت ، راهکاری است برای تکریم مردم عزیز برای تسهیل در اخذ راهنمایی و مشاوره ، خدمات غیر حضوری و ارتباط در این ایام که به واسطه کرونا ضرورت دارد بیشتر از پیش با استفاده از فضای مجازی این مسائل گسترش یابد | اپلیکیشن خدمت ، راهکاری است برای تسهیل ارتباط با دکتر سبحانی نیا

موقعیت شما : صفحه اصلی » نطق پیش از دستور
  • شناسه : 339
  • 07 فروردین 1398 - 2:29
  • منبع : رورزنامه رسمي
تقدیر و تشکر از مجلس محترم خبرگان بخاطر انتخاب شایسته و به موقع مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی خامنه ای مد ظله العالی به عنوان رهبر و جانشین حضرت امام(ره)
سه شنبه 6/4/1368 شماره 13049

تقدیر و تشکر از مجلس محترم خبرگان بخاطر انتخاب شایسته و به موقع مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی خامنه ای مد ظله العالی به عنوان رهبر و جانشین حضرت امام(ره)

روزنامه رسمي ـ مذاكرات جلسة علني شوراي اسلامي ـ جلسة 120 سه شنبه 6/4/1368 شماره 13049 عرض تسليت به مناسبت رحلت رهبر كبير انقلاب و بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران حضرت امام رضوان الله تعالي عليه بزرگداشت سالگرد انفجار دفتر مركزي حزب جمهوري اسلامي و شهادت جمعي از بهترين ياران امام و انقلاب. سفر رياست محترم جمهوري اسلامي ايران به اتحاد جماهير شوروي و پايمدهاي مثبت آن. تقدير و تشكر از مجلس محترم خبرگان بخاطر انتخاب اشيسته و به موقع مقام معظم رهبري حضرت آيت الله العظمي خامنه اي مد ظله العالي به عنوان رهبر و جانشين حضرت امام(ره)

حسین سبحانی نیا ـ بسم الله الرحمن الرحیم و به نستعین. عن امیر المؤمنین علیه السلام: اما الدنیا فبعدک مظلمه و اما الاخره فبنور و جهک مشرقه.
رحلت جانگداز رهبر کبیر انقلاب و بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام امت رضوان الله تعالی علیه را به پیشگاه مقدس امام زمان ارواحنا له الفداء و رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران حضرت ایه الله خامنه ای و بیت مکرم آن بزرگوار و مردم شریف ایران تسلیت عرض می کنم. در نیمه شب یکشنبه ۱۴ خرداد ۶۸ خورشید فروزانی غروب کرد که گرمی دلهای خدا جوی همگی مسلمانان جهان و پرفروغترین ستاره ملکوتی معاصر در عالم اسلام پس از حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف بود. اختر تابناکی افول کرد که روشنی بخش اندیشه صدها میلیون مسلمان عاشق پاکباخته سراسر گینی بود. و روح بزرگی به ملکوت اعلی پیوست که ارواح امت جاهنی اسلام و شیفتگان این مکتب رهائی بخش از او گرمی و در پرتو عظمت آن روح الهی و ملکوتی نیرو می گرفتند و عشق و خلوص و عرفان و جهاد را می آموختند. اینک آن مقتدا و مراد در میان ما نیست ولی راهش پیش روی ما است. امید آن که طی ان با صلابتی امام گونه و به مدد ایمان، خلوص، همت، تلاش، مقاومت، صبر و برباری و هوشیاری مردم عزیزمان انجام پذیرد.
نکته دوم: روز چهارشنبه مصادف است با سالگرد انفجار دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی و شهادت جمعی از بهترین یاران امام و انقلاب. حادثه هفتم تیر در شرایطی رخ داد که چند روز قبل از آن مجلس شورای اسلامی رای به عدم کفایت سیاسی رئیس جمهوری وقت بنی صدر خائن داده بود و او با خیانتهایش به دشمنان پیوسته و در خانه امن منافقین زندگی می کرد. همه دشمنان انقلاب از قدرتهای بزرگ تا ارتجاع منطقه و مخالفین داخلی می پنداشتند با این حادثه و شرائطی که کشور دارد عمر انقلاب به پایان خواهد رسید. ولی به کوری چشم آنان بهشتی رحمه الله علیه شجره طیبه انقلاب را عمیقاً آبیاری کرد و انقلاب با لطف خداوند پر صلابت تر از قبل به راهش ادامه داد. یاد همه آن عزیزان گرامی و راهشان پر رهرو باد.
نکته سوم، سفر هیات عالی رتبه جمهوری اسلامی ایران به ریاست حضرت حجت الاسلام و المسلمین هاشمی رفسنجانی به اتحاد جماهیر شوروی در این مقطع از تاریخ انقلابمان از جهاتی حائز اهمیت بوده. اولاً، زمان انجام سفر که با فاصله کمی پس از رحلت امام و بدون هیچ وقفه ای در زمان مقرر انجام گرفت حاکی از ثبات و استحکام نظام مقدس جمهوری اسلامی است.
ثانیاً، این صفر بیانگر این واقعیت است که موانع موجود برای بهبود روابط با کشور همسایه به گونه ای رفع شده و مناسبات به مرحله ای رسیده است که سفر چنین هیأتی را اقتضاء می کند. در این میان آنچه برای ملت ما بیش از هر چیز قابل توجه است این است که این سفر در راستای منویات حضرت امام قدس سره و تأکید ایشان مبنی بر صدور قطعی انقلاب به خارج انجام شده و حتماً نقش مهمی در بیداری ملل محذوم جهان به ویژه مسلمانان مظلوم شوروی خواهد داشت.
در این جا لازم می دانم از مجلس محترم خبرگان به خاطر این که در کمترین زمان بهترین انتخاب را انجام داده و حضرت آیت الله خامنه ای یار دیرینه امام فقیه، مدیر، مدبر، و چهره محبوب و درد آشنای ملت را به رهبری نظام و انقلاب اسلامی ایران انتخاب نمودند تشکر و تقدیر نمایم. امید آن که توفیق تبعیت از رهنمودهایشان را داشته باشیم.
در خاتمه ضمن عرض تسلیت مجدد به محضر جناب حجت الاسلام و المسلمین حاج سید احمد خمینی یادگار عزیز رهبر فقیدمان با اعتقاد به این که امروز قطعاً برای پیشبرد اهداف عالیه انقلاب و ارمانهای والای اماممان باید بهترین استفاده را از وجود ایشان داشته باشیم، چرا که قبل و بعد از انقلاب در خدمت امام و قویترین و نزدیکترین مشاور و محرم اسرار امام بوده و با شرکت در جلسات سران (رئیس ـ وقتتان تمام است) قوا تجربیات ارزشمندی را اندوخته اند، لذا استدعای ما این است که به درخواست نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی پاسخ مثبت داده و با پذیرش مجلس که به فرموده حضرت امام رضوان الله تعالی علیه مرکز همه قدرتها و در رأی همه امور است به عنوان محل خدمت اینده بر رونق مجلسمان و مجلسیان بیفزایند. انشاء الله و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*