۞ چرا سامانه خدمت :
سامانه خدمت ، راهکاری است برای تکریم مردم عزیز برای تسهیل در اخذ راهنمایی و مشاوره ، خدمات غیر حضوری و ارتباط در این ایام که به واسطه کرونا ضرورت دارد بیشتر از پیش با استفاده از فضای مجازی این مسائل گسترش یابد | اپلیکیشن خدمت ، راهکاری است برای تسهیل ارتباط با دکتر سبحانی نیا

موقعیت شما : صفحه اصلی » نطق پیش از دستور
  • شناسه : 394
  • 07 فروردین 1398 - 15:31
  • منبع : رورزنامه رسمي
تلاش جهت حفظ هویت مردمی و پرهیز از اسراف و تبذیر و تجمل گرائی
يكشنبه 7/6/1372 شماره 14131

تلاش جهت حفظ هویت مردمی و پرهیز از اسراف و تبذیر و تجمل گرائی

روزنامه رسمي ـ مذاركات جلسه علني مجلس شوراي اسلامي ـ جلسه 140 يكشنبه 7/6/1372 شماره 14131 به مناسبت هفته دولت و گراميداشت خاطرة شهداي گرانقدر رجايي و باهنر آرزوي توفيق براي دولت جديد و بيان تذكري چند در خصوص: الف ـ دقت جهت گزينش همكاران ب ـ تلاش جهت حفظ هويت مردمي و پرهيز از اسراف و تبذير و تجمل گرائي ج ـ درگيري هاي ارمنستان و آذربايجان و پيامدهاي آن براي جمهوري اسلامي ايران تذكر به وزراي محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشكي و راه و ترابري تقدير از وزير محترم تعاون

حسین سبحانی نیا ـ بسم الله الرحمن الرحیم
اللهم انا نرغب الیک فی دوله کریمه، تعزیها الاسلام و اهله و تذل بها النفاق و اهله.
در هفته دولت قرار داریم ، احترام به شهداء گرانقدر، رجائی و باهنر که این هفته به یاد و احرتام آن دو عزیز بر پا می شود از یک طرف و قدردانی از دولت جناب آقثای هاشمی که کارهای بزرگ و ارزنده ای انجام داده و یا در دست اجرا دارد و از طرف دیگر، دو وظیفه ای هستند که نباید از آنها غفلت شود.
هر چه پیروزی و موفقیت داریم، چه در زمینه های داخلی و چه در صحنه های بین المللی و چه در اصل پیروزی انقلاب اسلامی و استمرار آن، همه را از شهداء داریم، در ایم میان شهداء بزرگی همچون رجائی و باهنر جایگاه ویژه ای دارند. چه افتخاری بالاتر تاز این که چه در دوران مبارزه با طاغوت، چه در دفاع مقدس از میهن اسلامی، و چه در دفاع از خط مستقیم ولایت و ایستادگی در برابر نفاق و الحاد و وابستگی، همواره مسئوولین و روحانبیون پیشتازان ایثار و شهادت بوده اند. و در همین جا یاد همه شهدای گرانقدرمان را گرامی می داریم و به محضر آنها عرض می کنیم که مردم و مسئوولین همچنان به آرمانی که شما بر سر آن جان باختید، وفا دارند و راه امام را که راه اسلام است و پیروی از فرامین رهبر معظم انقلاب و نظام جمهوری اسلامی می دانند و در پاسداری از ارزشهای احیاء شده توسط حضرت امام و رهبر عزیزمان از هیچ تلاش و فداکاری و ایثاری دریغ نخواهند ورزید.
دولت جمهوری اسلامی ایران که سنگ بنایش را امام بزرگوارمان گذاشت و با هدایت رهبر عزیزمان اکنون بکارش ادامه منی دهد، به اسلام و اهل اسلام عزت بخشید، نفاق و اهل نفاق را دلیل کرد، لبرای ملت ایران این زمینه را فراهم ساخت که پرچمدار حق باشند و با قدم و قلم و مال و جان خود، مردم جهان را به اطاعت خدا فرا خوانده و به این ملت کرامت دنیا و آخرت بخشید. این طلیعه همان دولت کریمه است که قرنها آرزویش را در سر داشته و داریم.
تقارن رأی اعتماد مجلس شورای اسلامی به کابینه پیشنهادی ریاست محترم جمهوری جناب اقای هاشمی رفسنجانی را، با ایام گرامیداشت هفته دولت به فال نیک گرفته، ضمن تبریک به مردم شریف کشورمان و تک تک وزرای محترم، از فرصت استفاده نموده بنا به وظیفه نمایندگی تذکراتی را در شروع کار دولت جدید یادآور بشوم:
۱. در آخرین دیدار هیأت دولت با مقام معظم رهبری به مناسبت هفته دولت، معظم له توصیه های ارزمسشندیی را بیان داشتند که عمل به آنها خواسته اقشار مختلف مردم و مجلس شورای اسلامی است. ایشان در فرازی از فرمایشاتشان اشاره داشتند که در مسؤولیت جدید عمده تکیه خود را بر روی افراد معتقد، مؤمن و متخصص قرار دهید و در گزینش همکاران دقت کافی داشته باشید و اطمینان کنید که اگر در انتخاب همکاران خود صحیح عمل کردید، در رسیدگی به امور مردم موفق خواهید بود.
بر اساس رهنمودهای رهبر انقلاب، عدالت اجتماعی، رفاه عمومی، رفع محرومیت های بجا مانده ار رژیم گذشته و اشاعه تفکر الهی و حاکمیت بخشیدن روحیه حزب اللهی در فضای کاری مدیران اجرائی باید از اولویت های کاری کابینه جدید باشد.
۲. وزرای محترم از آنجائی، که منتخب مجلس و با یک واسط منتخب مردم هستند، باید سعی کنند هویت مردمی خود را حفظ نمابیند، با مردم و در میان مردم باشند و از عواملی که باعث رنجش و فاصله منردم از نظام جمهوری اسلامی می ود، همچون اسراف، تبذیر و تجمل گرائی بپرهیزند و زیر مجموعه را نیز پرهیز دهند و به تذکرات خیر خواهانه نمایندگان مجلس شورای اسلامی به عنوان امین مردم و حامی دولت توجه بیشتری مبذول دارند. مردم ما هر چند که هنوز از زیر بار مشکلات اقتصادی، تورم و لا جرم گرانی خلاصی نیافته اند، اما این خوشبینی ها در جامعه وجود دارد که با اجرای سیاستهای جدید و برنامه های دولت، اثرات مطلوب و مثبتی عاید جامعه گردد. عنایت خاصه مقام معظم رهبری ، حمایت بی شائبه مجلس شرورای اسلامی ، همکاری قوه قضاییه و از همه مهم تر آمادگی استقامت مردم بهترین دست مایه برای موفقیت و حل مشکلات اقتصادی و سامان بخشیدن به امور است و چنانچه از این فرصت طلایی استفاده نگردد ، در پیشگاه خدا، ملت و تاریخ هیچ عذری پذیرفته نخواهد بود.
۳. حذف و ادغام دستگاههای اجرائی، رعایت اصل عدم تمرکز اجرائی و تقویت واحدهای خارج از مرکز به صورت تفویض اختیار جهت اصلاح ساختار نظام اداری و اجرائی کشور باید در اولویت های کاری دولت جدید در برنامه دوم باشد.
۴. تعرضات اخیر ارتش متجاوز ارمنستان به خاک آذربایجان و اشغال شهرهای فضولی و جبرائیل و در معرض سقوط قرار گرفتن آخرین شهر تحت کنترل نیروهای آذری در آن منطقه خطراتی که با نزدیک شدن نیروهای متجاوز ارمنستان به مرزهای جمهوری اسلامی ایران برای تأسیسات مختلف اقتصادی در نوار مرزی پیش آمد و مسائل سیاسی و پیامدهای نامطلوب دیگری که از این ناحیه بوجود خواهد آمد، مسائلی هستند که از کنار آن نباید بی تفاوت و ساده گذشت.
تهدید امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران ار این ناحیه یکی از پیامدهای شوم اینگونه تحرکات است که به اعتقاد من تنها به صدور بیانیه و محکومیت کمتجاوز اکتفا کردن، بدون اینکه اقدامی عملی همراه داشته باشد، مشکلی را حل نمی کند بماند، متجاوز را در جسارتش جری تر می کند.
لذا از شورای عالی امنیت ملی و وزارت امور خارجه می خواهم با در نظر قرار دادن اصل احترام به تمامیت ارضی و استقلال جمهوری آذربایجان، موضوع را به صورت جدی در دستور کار خود قرار داده و با نصب العین قرار دادن این فراز از بیانات مقام معظم رهبری در دیدار نمایندگان سیاسی جمهوری اسلامی در کشورهای مختلف جهان با ایشان که “دفاع از مسلمانان عالم .و دررأس آن مبارزین فلسطینی جزو اصول قطعی .و اساسی نظام ججمهوری اسلامی ایران است و بر همین اساس هر نوع مصالح های بر سر منافع مسلمانان را در هر نقطه ای از جهان که باشد، نمی پذیریم،” نسبت به کوتاه کردن دست متجاوز از مناطق اشغالی جمهوری آذربایجان مسلمان راه چاره اساسی و عملی بیندیشند.
در خاتمه به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به خاطر تأخیر در صدور مجوز تأسیس دانشکده پرستاری نیشابور که با موافقت قبلی آن وزارتخانه و هماهنگی با سازمان سنجش کشور در دفترچه کنکور سال جاری پذیرش دانشجو در بهمن ماه قید شده است، تذکر می دهم و از شورای گسترش آموزش پزشکی می خواهم که جهت روشن شدن تکلیف کتقاضیان تحصیل در این رشته در نیشابور هر چه زودتر اقدام لازم به عمل آورد.
و به وزارت راه و ترابری نسبت به تسریع در بازسازی آسفالت و مرمت جاده نبیشابور مشهد به خصوص از سه راهی نیشابور ـ تربت حیدریه به مشهد که مدت چندین ماه است در دست اجراء و اقدام است ، تذکر می دهم.
و از وزارت تعاون به خاطر موافقت با تأسیس اداره تعاون در شهرستان نیشابور تشکر و تقدیر می نم. و السلام علیکم و الرحمه الله و برکاته.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*