۞ چرا سامانه خدمت :
سامانه خدمت ، راهکاری است برای تکریم مردم عزیز برای تسهیل در اخذ راهنمایی و مشاوره ، خدمات غیر حضوری و ارتباط در این ایام که به واسطه کرونا ضرورت دارد بیشتر از پیش با استفاده از فضای مجازی این مسائل گسترش یابد | اپلیکیشن خدمت ، راهکاری است برای تسهیل ارتباط با دکتر سبحانی نیا

موقعیت شما : صفحه اصلی » نطق پیش از دستور
  • شناسه : 325
  • 07 فروردین 1398 - 12:00
  • منبع : رورزنامه رسمي
بودجه سال ۱۳۶۵ و ضرورت تخصیص اعتبار کافی به استان پهناور و متعهد خراسان
سه شنبه 5/9/1364 شماره 11901

بودجه سال ۱۳۶۵ و ضرورت تخصیص اعتبار کافی به استان پهناور و متعهد خراسان

روزنامه رسمي ـ مذاكرات جلسه علني مجلس شوراي اسلامي ـ جلسة 198 سه شنبه 5/9/1364 شماره 11901 گراميداشت هفته وحدت تقدير از ملت بزرگ ايران، خصوصاً مردم خراسان به خاطر پيوستن به كاروانهاي كربلا. جنگ تحميلي و استقامت دليرانه ملت سلحشور ايران هشدار به دولت مردان كشورهاي اسلامي تذكر به دولت مالزي بدليل كشتار بي رحمانه مسلمين در آن كشور. بودجه سال 1365 و ضرورت تخصيص اعتبار كافي به استان پهناور و متعهد خراسان.

 

 

بسم الله الرحمن ارحیم و به النستعین “ان هذه امتکم امه واحده و انا ربکم فاعبدون”
با سلام به پیشگاه امام امت و تبریک به مناسبت هفته وحدت و تقدیر و تشکر از ملت بزرگ ایران به خاطر استقبال گرم و پرشور از پیوستن به کاروانهای کربلا خصوصاً مردم غیور و شهید پرور استان خراسان و حوزه انتخابیه ام شهرستان نیشابور و با ابراز تنفر از همه دشمنان اسلتام به ویژه آمریکای جنایتکار، لازم می دانم مطالبی را به طور اختصار به استحضار نمایندگان محترم مجلس و ملت شهید پرورمان برسانم:
۱. مسأله مهم که لازم است بر اهمیت آن تأکید گردد موضوع هفته وحدت و برگزاری هر چه با شکوه تر آن است.
در زمانی که کفر جهانی با همه تضادی که با همدیگر دارند، جهت مقابله با اسلام و مسلمین به وحدت می رسند و در مرحله ای که مبارزین مسلمان در غالب کشورهای تحت سلطه ابرقدرتها و با الهام از انقلاب مقدس اسلامی ایران دست به قیام و مبارزه علیه حاکمان جور زده اند، ضرورت تشکیل جبهه متحد مسلمین امری بدیهی و روشن است و هرگونه تعلل در تحکیم این وحدت غیر قابل قبول و گناهی نابخشودنی محسوب می گردد. زیرا که حیات و بقای حکومت مردمی و اسلامی به اتحاد و اتفاق مردم بستگی دارد و سیاست حکومتهای استعمارگر و طاغوتی بر تفرقه و جدائی میان مردم استوار است. امید آن که امت همیشه در صحنه ما همان طورکه در کلیه مقاطع حساس زمانی حضور خود را در صحنه، اثبات و عملاً به ندای رهبر کبیر انقلاب اسلامی جواب مقبت داده اند در این هفته نیز در این جهت حرکت نمایند و استقبال هر چه بیشتر از کاروانهای کربلا که عازم جبهه های نبرد حق علیه باطل می باشند می تواند به عنوان یکی از نمودهای عینی و مهم این حرکت به حساب اید.
۲. جمهوری اسلامی ایران متجاوز از پنج سال است که در برابر تهاجم وحشیانه رژیم بعث عراق دلیرانه ایستاده است و با پایداری و استقامت ملت سلحشور ایران توانسته است ضمن دفع تجاوز، بخش عظیمی از خاک میهن اسلامی مان را که به تصرف نیروهای متجاوز عراقی در آمده بود آزاد نماید. جمهوری اسلامی ایران توانسته است توطئه های گوناگونی را که توسط شیطان بزرگ طرح ریزی شده بود ، یکی پس از دیگری خنثی نماید و هم اکنون نیز با آخرین توطئه آن یعنی جنگ تحمیلی درگیر است و می رود تا در این مقطع حساس از تاریخ انقلاب اسلامی بقایای این جرئومه فساد یعنی حزب بعث عفلقی را از صحنه گیتی پاک نماید و دوام و بقای خویش را به پاس خون هزاران شهید راه حق و فضیلت تضمیین نماید.
اکنون اگر چه ما خود را درگیر یک مبارزه سرنوشت ساز علیه استکبار جهانی می دانیم مع الوصف مسوولیت خود را در قبال یک میلیارد مسلمان جهان فراموش نکرده و نمی کنیم. چرا که مسأله آنان مسأله ما و امت اسلامی است. ما خود را از سایرین جدا نمی دانیم و آسودگی ما در گرو سعادت و بهروزی آنان است. ما خواهان سعادت و سربلندی مسلمین جهان هستیم و از احقاق حقوق حقه آنان حممایت می کنیم. تحقیر و اهانت آنان در حقیقت تحقیر و اخهانت ما است و به حکم وظیفه دینی و اخلاقی، خود را در سرنوشت سایر ملل مسلمان شریک می دانیم. هامنگونه که تعدی و تجاوز به حقوق خود را از ناحیه دیگران نمی پسندیم، تجاوز به حقوق سایر مردم مسلمان دنیا را محکوم می کنیم.
و لذا من از این جایگاه مقدس یعنی تریبون مجلس شورای اسلامیکه به بهای خون هزاران شهید راه آزادی در اختیار نمایندگان واقعی امت اسلامی قرار گرفته است، به دولتمردان کشورهای اسلامی هشدار می دهم که عصر بیداری ملتها فرا رسیده و مسلمین جهان اجازه نخواهند داد که مقدراتشان دستخوش امیال دیگران قرار گیرد. آنان در صددند تا در استقلال و آزادی کامل بسر برند و سایه شوم استبداد ذرا از سر خود کوتاه نمایند. ما نگرانی خود را از وضع نابسامان مسلمین جهان اعلام و به زمامدارانشان نصیحت می کنیم که فشار خود را از گرده مسلمین بردارند و بیش از این مردم آزاد اندیش خود را سرکوب نکنند.
من از این جایگاه مقدس دولتهای اسلامی را از اعمال هرگونه زور و شکنجه در حق برادران مسلمانمان در آن کشورها برحذر می داریم و به آنها می گوییم که عاقلانه تر آن است که ملت خود را در اجرای احکام شریعت حقه آزاد بگذارند و اجازه دهند تا ازادانه بیندیشند و عامل به وظایف شرعی خود باشند.
از جمله حوادث دردناکی که قلب هر فرد مسلمان را به درد می آورد حادثه خونین چند روز پیش در مالزی است که طی آن عده ای از برادران مسلمانمان به قتل رسیدند و عده ای نیز مجروح شدند! با توجه به موقعیت کنونی جهان که ابرقدرتها و قدرتهای کوچک در صدد ضربه زدن به اسلام و مسلمین می باشند، جای بسی تأسف است گکه خبر کشتار و ازار و شکنجه مسلمانان را در یک کشور اسلامی می شنویم. من به عنوان یک مسلمان از دولت مالزی می خواهم که برای امت اسلامی توضیح دهد که چرا این کشتاز جمعی را به راه انداخته است و توضیح دهد که چگونه ریختن خون عده ای مسلمان را برای خود جایز می داند و عده ای دیگر را نیز مورد ضرب و شتم قرار می دهد؟! دولتمردان کشور مالزی باید از سرنوشت رژیم پهلوی درس عبرت بگیرند و به جای سرکوب و اختناق بهتر است خواسته های به حق ملت مسلمان خود را بیش از پیش مورد توجه قرار دهند. آیا اسلام خواهی در کشور شما جرم است؟ این افتخار یک دولت و حکومت است که ملتش در کمال اسایش و ازاد اندیشی به سر برند. این مایه مباهات یک نظام اسلامی است که ملتش سربلند و سرافراز باشد و هرگز در برابر غیر مسلمین تن به ذلت و خواری ندهد. شما باید به داشتن چنین ملتی افتخار کنید و آنان را در کنف حمایت خود قرار دهید نه آن که با زور و قلدری زندانهای خود را از علمای اسلامی و هواداران مسلمانشان پر کنید و اجازه ندهید که برای صیانت از شرافت اسلامی خود فریاد خود را بلند کنند. آنان جزئی از پیکر امت اسلامی هستند که اذیت و آزارشان موجب تأثر و تألم ما نیز خواهد بود و کشتارشان نیز جرمی نابخشودنی است. به صلاح شما نیست که با ملت شریف خود اینگونه معامله کنید. بر خود روا مدارید که بر اریکه قدرت تکیه زنید و به خاطر چند صباحی حکومت، خون مردم بی گناه را این چنین بر زمین بریزید. بر شما است که از عاقبت شوم سادات درس عبرت بگیرید. شما ای زمامداران کشور مالزی چه گونه این مطلب را توجیح می کنید که علمای اسلامی و مردم متدین و مسلمان شما در حبس باشند و غیر مسلمین در کشور شما بر مقدرات اقتصادی مملکت حکومت نمایند و از مزایای بی شمار اقتصادی و اجتماعی برخوردار باشند؟! من بار دیگر به دولت مالزی هشدار می دهم که در روش حکومتی خود تجدید نظر کند و شیوه های بهتری را برای زمامداری خود در پیش گیرد و زمینه ای فراهم نیاورد که روزی گرفتار خشم مردم مسلمان خود شود. من امیدوارم که تمامی دولت های اسلامی به جای سرکوب و اختناق ملت خود، در راه اعتلای مسلمین و سعادت امت اسلامی تلاش کنند و بیش از این ملت خود را در رنج و مشقت قرار ندهند.
۳. و اما در ارتباط با بودجه سال ۶۵ که در آینده نزدیکی تقدیم مجلس شورای اسلامی خواهد شد، لزوماً بایستی مطالبی عرض شود:
استان خراسان با وسعتی قریب یک پنجم خاک کشور به عنوان پهناورترین استان و با جمعیتی بالغ بر چهار میلیون و هشتصد هزار نفر که پس از استان تهران از حیث نفوس هم بالاترین رتبه را داراست و با در نظر داشتن مسائلی از قبیل پراکندگی نقاط شهری و روستایی، وجود بالغ بر ۶۰۰ هزار نفر مهاجر و آواره افغانب، هم مرزی با دو کشور خارجی در طول بیش از ۱۶۰۰ کیلومتر، تعداد مراکز شهرستان، بخش ها و نامطلوب بودن شرایط اقلیمی و امکانات زندگی و دست به گریبان بودن منطقه ای وسیع از استان با خشکسالی و غیره، متأسفانه طی ۵ سال گذشته گر چه بالاترین رقم اعتباری خام از اعتبارات جاری و عمرانی را داشته ولکن سهم واقعی و سرانه استان بر اساس فاکتورهای مختلف که قابل ارائه نیز می باشند در پایین ترین ردیف های قرار دارد که امید است جهت رعایت قسط اسلامی و جبران کمبودهای اعتباری گذشته و عقب ماندگی های ناشی از آن در بودجه سال ۶۵ نهایت دقت به عمل آمده و ان شاء الله اقدامات مؤثری صورت پذیرد.
و اما در رابطه با حوزه انتخابیه ام نیشابور تذکرالتی را قبلا به مسوولین و دولت خدمتگزار داده ام و تکرار نمی کنم. امیدوارم ان شاء الله همان تذکرات قبلی را جامه عمل بپوشند.والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*