۞ چرا سامانه خدمت :
سامانه خدمت ، راهکاری است برای تکریم مردم عزیز برای تسهیل در اخذ راهنمایی و مشاوره ، خدمات غیر حضوری و ارتباط در این ایام که به واسطه کرونا ضرورت دارد بیشتر از پیش با استفاده از فضای مجازی این مسائل گسترش یابد | اپلیکیشن خدمت ، راهکاری است برای تسهیل ارتباط با دکتر سبحانی نیا

موقعیت شما : صفحه اصلی » نطق پیش از دستور
  • شناسه : 355
  • 07 فروردین 1398 - 2:38
  • منبع : رورزنامه رسمي
قدردانی از وزارت امور خارجه به خاطر تلاشهای بی وقفه در صحنه های مختلف بین المللی
سه شنبه 28/6/1374 شماره 14741

قدردانی از وزارت امور خارجه به خاطر تلاشهای بی وقفه در صحنه های مختلف بین المللی

روزنامه رسمي كشور ـ مذاركات جلسة علني مجلس شوراي اسلامي ـ جلسة 362 سه شنبه 28/6/1374 شماره 14741 عرض تبريك به مناسبت آغاز سال تحصيلي 75 ـ 74 بزرگداشت هفته دفاع مقدس حضور بي توجيه آمريكا در منطقه خليج فارس قدرداني از وزارت امور خارجه به خاطر تلاشهاي بي وقفه در صحنه هاي مختلف بين المللي. پيرامون مسائل حوزه انتخابيه

بسم الله الرحمن الرحیم
رب الشرح لی صدری و یسرلی امری و احلل عقده من لسانی یفقهوا قولی.
آغاز سال تحصیلی جدید و ورود دست اندرکاران امر تعلیم تربیت ، دانشگاهیان، فرهنگیان ، دانشجویان و دانش آموزان عزیز را به سنگر دانشگاه و مدرسه خیر مقدم گقته ضمن آرزوی توفیق برای آنان، در دوران بازسازی و سازندگی کشور همه را به تلاش و جدیت بیشتر در جهت نشر و فراگیری دانش و حفظ اعتلای ارزشهای دینی در سنگر علم و دانش دعوت می کنم.
و با اعتقاد به این نکته که سرمایه گذاری در زمینه مسائل فرهنگی و تعلیم و تربیت، سرمایه گذاری در امر توسعه و رشد کشور است و بهر میزان در این بخش دچار مشکل باشیم، دستیابی و نیل به یک توسعه پایدار دچار مشکل خواهد بود، توجه دولت و مجلس محترم را در آستانه تنظیم مقدذمات بودجه سال ۷۵ به این مهم جلب می کنم. مطلب دیگر آن که در آستانه هفته دفاع مقدس که یادآور هشت سال جهاد کم نظیر و قهرمانانه ملت شریف ایران و فرزندان سپاهی، بسیجی و ارتشی آنان است قرار گرفته ایم. هجمه عظیم استکبار جهانی که بخه قصد نابودی انقلاب اسلامی ایران طراحی شده بود با رشادت و پایمردی جوانان مومن و خداجوی این آب و خاک ناکام ماند و انقلابی که فکر ثبات و استمرارش حتی برای یک ماه و یک سال هم نمی رفت امروز با لطف خداوند و عنایت خاصه حضرت بقیه الله الاعظم(ع) تحت زعامت و رهبری رهبر معظم انقلاب اسلامی و فرماندهی کل قوا و حضور در صحنه نیروهای جان بر کف سپاه، ارتش و بسیج و در یک کلام حزب الله با حفظ همه اصول ارزشبی انقلاب ، قدرتمندتر از گذشته بر اهش ادامه می دهد.
و اما در رابطه با حضور بی توجیه آمریکا در منطقه خلیج فارس باید عرض کنم سیاست خارجی آمریکا پیوسته میدان مانور برای روسای جمهور این کشور بوده است. عموماً در سالهای آخر زمامداری خود دست به یک حرکت گسترده ای در صحنه بین المللی می زندد تا با این کار سرپوشی بر ضعفهای دوران حاکمیت خویش بگذارند.
در دوران جنگ سرد، عمدتاً شوروی سابق و اروپای شرقی، مرکز ثقل فشارهای جهانی آمریکا بوده است. و در سالهای اخیر خاورمیانه و به خصوص جمهوری اسلامی ایران!
انزوای رقبای آمریکا در جهان و ورود قدرتمندانه ایران در صحنه بین المللی را می توان یکی از دلائل عمده این چرخش در سیاست خارجی آمریکا دانست.
تبلیغات گسترده آمریکا در خصوص احتمال دستیابی ایران به سلاحهای هسته ای، مخالفت با روند به اصطلاح صلح خاورمیانه، حمایت از گروههای مسلمان و مسلح مبارز، نقض حقوق بشر و دیگر عناوین پر زرقو برق مشابه و مواجهه با عدم کارائی این حربه ها، راه دیگری را پیش روی کارگزاران حکومت آمریکا گذاشت که آن حضور گسترده نظامی در منطقه حساس و استراتژیک خلیج فارس استگرچه این حضور به بهانه بحران سیاسی اخیر عراق صورت گرفته است و حتی ممکن است در سایه این حضور تغییراتی در حاکمیت این کشور پدید اید ولی بی تردید هدف نهائی آمریکا چیزدیگری است.
اولاً مسائل داخلی آمریکا و انتخابات آینده ریاست جمهوری و رقابت بین احزاب سیاسی ان کشور ثانیاً حضور قدرتمندانه جمهوری اسلامی ایران در منطقه و جهان البته نقش صهیونیستها در کاخ سفید و خصومت دیرینه آنان را با اسلام و جمهوری اسلامی نمی توان نادیده گرفت.
نکته دیگر آن که، فجایعی که امروز در بوسنی و هرزگوین می گذرد از فرازهای تاریک تاریخ معاصر در اروپا است. بی تفواتی دنیای استکباری و طرحهای پی در پی آمریکائی نوید بخش صلح پایدار و مورد حمایت مردم منطقه نخواهد بود. حاکمیت، استقلال و تمامیت ارضی بوسنی و هرزگوین و استرداد اراضی اشغال شده از طریق تجاوز و نسل کشی و ایجاد توازرن لازم در قابلیت های دفاعی حداقل لازم برای رعایت برخی از تلاشهای بی وقفه وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در صحنه های مختلف بین المللی به خصوص مسائل بوسنی و هرزگوین و منطقه ای تشکر کنم و بر ضرورت هوشیاری و مراقبت بیشتر آنان در شرایط حال و آینده تأکید نمایم.
و اما در رابطه با حوزه انتخابیه ام شهرستان نیشابور به چند نکته اشاره می کنم:
۱. طی چند روز گذشته شاهد افتتاح و بهره برداری از چند پروژه و طرح بزرگ صنعتی و مفید برای عامه کمردم با حضور وزراء محترم و خدمات و مساعدتهای خوب دست اندرکاران اجرائی کشور به خصوص وزارت محترم نفت و شرکت ملی گاز ایران تقدیر و تشکر نمایم و بنا بر درخواست تعداد زیادی از روستاهای پر جمعیت واقع در مسیر خط لوله گاز در بخشهای زبرخان و مرکزی و تحت جلگه بویژه شهر درّود از وزارت محترم نفت و شرکت ملی گاز بخواهم که موضوع گاز رسانی به نقاط فوق الذکر را در اولویت کاری خود قرار دهند.
۲. از وزارت آموزش و پرورش و اداره کل آموزش و پرورش خراسان به خاطر موافقت با استقلال آموزش و پرورش بخش زبرخان نیشابور و تعیین مسئول و افتتاح آن در آغاز سال تحصیلی جدید تشکر می کنم.
۳. از سازمان برنامه و بودجه می خواهم با شناختی که از پروژه های بزرگ کشور مانند مجتمع ورزشی نیشابور دارد در بودجه سال ۷۵ آنها را به عنواون طرح ملی منظور نموده و ارزردیف طرحهای استانی حذف نماید.
۴. در پایان ضمن تقدیر از وزارت معادن و فلزات به خاطر اهتمامش بر اجراء هر چه سرعتر مجتمع فولاد خراسان در نیشابور، هم اکنون که مشکلات ارزی آن با مساعدت بانک محترم مرکزی مرتفع گردیده، انتظار می رود شاهد سرعتی بیشتر از گذشته در کارها باشیم.
والسلام علیکم و رحمته الله وبرکاته.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*