۞ چرا سامانه خدمت :
سامانه خدمت ، راهکاری است برای تکریم مردم عزیز برای تسهیل در اخذ راهنمایی و مشاوره ، خدمات غیر حضوری و ارتباط در این ایام که به واسطه کرونا ضرورت دارد بیشتر از پیش با استفاده از فضای مجازی این مسائل گسترش یابد | اپلیکیشن خدمت ، راهکاری است برای تسهیل ارتباط با دکتر سبحانی نیا

موقعیت شما : صفحه اصلی » نطق پیش از دستور
  • شناسه : 345
  • 07 فروردین 1398 - 2:32
  • منبع : رورزنامه رسمي
بحث پیرامون انتخابات دوره چهارم مجلس و تخطئه شورای محترم نگهبان و دادگاه ویژه روحانیت از سوی بعضی از کاندیداهای احتمالی.
سه شنبه 16/7/1370 شماره 13587

بحث پیرامون انتخابات دوره چهارم مجلس و تخطئه شورای محترم نگهبان و دادگاه ویژه روحانیت از سوی بعضی از کاندیداهای احتمالی.

روزنامه رسمي ـ مذاكرات جلسة علني مجلس شوراي اسلامي ـ جلسه 408 سه شنبه 16/7/1370 شماره 13587 بحث پيرامون انتخابات دورة چهارم مجلس و تخطئه شوراي محترم نگهبان و دادگاه ويژه روحانيت از سوي بعضي از كانديداهاي احتمالي. هشدار به كشورهاي اسلامي و سازمان كنفرانس اسلامي جهت مداقه بيشتر در خصوص مسئله كشمير و جنايات هندوهاي متعصب تذكر وزراي محترم نيرو، كشور و فرهنگ و آموزش عالي.

حسن سبحانی نیا ـ بسم الله الرحمن الرحیم . ولنبلونکم بشی من الخوف والوع و نقص من الاموال و الانفس و الثمرات و بشر الصابرین الذین اصابتهم مصیبه قالوا انا لله و انا الیه راجعون”.
مرتو را هر زخم کاید زآسمان منتظر میباش خلعت بعد از آن
ملت خداجوی ایران بار دیگر در معرض یکی از آزمایشات بزرگ الهی قرار گرفت. حادثه دلخراش زلزله شمال و شمالغرب کشورمان امتحانی بود الهی که موجب صدمات و خسارات فراوان جانی و مالی بر امت اسلامی شد. اینجانب این مصیبت عظیم را به محضر حضرت لقیه الله الاعظم امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف و نائب بر حقش ولی امر مسلمین حضرت آیت الله خامنه ای مد ظله العالی و به ویژه بازماندگان عزیز قربانیان این امتحان سخت الهی تسلیت عرض می کنم.
فاجعه جانگداز زلزله در استانهای گیلان و زنجان از جمله حوادثی است که صبر عظیم و توکل عمیق و تلاش و همکاری و امداد همه جانبه را می طلبد. عمق فاجعه و میزان خسارت وارده به حدی است. که دولت فقط با همکاری و حضور ملت همیشه در صحنه قادر به رفع مشکلات است. بی تفاوتی و شانه از زیر بار مسئولیت خارج نمودن و لبگوشه ای خزیدن و به نق زدن پرداختن در این شرائط که حتی آنهائی که تا دیروز دستشان به خون ملت ما آلوده بود، بظاهر دست تعاون و همدردی دراز می کنند گناهی بس نابخشودنی است. لذا همه باید در حد توان خویش هرگونه کمکی که از دستشان بر می آید انجام دهند. یعنی همان چیزی که طی چند روز گذشته شاهد آن بوده ایم. و انصافاً که مردم خوب ما در یاری عزیزان هموطن خود در کنار دولت فداکار و مسئوولین دلسوز خود بار دیگر صحنه های ایثارگرانه ای را به نمایش گذاشتند.
آنچه در این میان قابل ذکر است موج کمکهای مردمی است که از گوشه و کنار جهان در جهت اعلام همدردی و همراهی با ملت ایران براه افتاده است. این موج همراهی مردمی در سراسر جهان نشانگر محبوبیت و جایگهی است که ملت ایران در پیشگاه ملت ها احراز کرده و خود را در قلب ملت های رشید و آگاه جا داده است و پاسخ محکمی است به آنهایی که می گویند جمهوری اسلامی در دنیا منزوی شده است.
امید آن که این روحیه تعاون درداخل و خارج از کشور تا بازسازی کامل منطقه خسارت دیده تداوم یابد.
نکته دیگر آن که، پنجشنبیه گذشته مصادف بود با فاجعه هفتم تیر، روزی که شامگاه آن بدست منافقین کوردل ۷۲ تن از بهترین فرزندان این ملت و در رأس همه آنان شهید مظلوم آیت اللله دکتر بهشتی در محل دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی به شهادت رسیدند.
سالگرد شهادت مظلومانه آیت الله دکتر بهشتی و ۷۲ یار با وفایش از جمله شهید حجه الاسلام حسین سعادتی و شهید حجه الاسلام سید محمد موسوی فر که از افتخارات شهرستان نیشابور در این کاروان عشق بودند به محضر مقام معظم رهبری و یکایک خانواده های آن عزیزان تبریک و تسلیت عرض می کنم امید آن که همیشه یادشان گرامی و راهشان پر رهرو باد.
نکته دیگر آن که در آستانه برگزاری کنگره سیاسی، عبادی حج قرار داریم. رژیم آل سعود با دستاویز کردن بهانه ای واهی و بی اساس امسال نیز همچون سالهای گذشته به مصداق آیه شریفه “ان الذین کفروا یصدون عن سبیل الله و المسجد الحرام الذی جعلناه للناس سواء فیه و الباد به صد عن سبیل الله” پرداخت.
گر چه ملت ایران از حضور فیزیکی و جسمی برای انجام حج منع شده است ولی به فرموده امام راحلمان “ما چه در مکه باشیم یا نباشیم دل و روحمان با ابراهیم و در مکه است. دروازه های مدینه الرسول را بروی ما ببندند یا بگشایند رشته محبت مان با پیامبر(ص) هرگز پاره و سست نمی شود. بسوی کعبه نماز می گذاریم و بسوی کعبه می میریم و خدای را سپاس می گذاریم که در میثاق مان با خدا، پایدار مانده ایم.”
و اعلام می کنیم که: حج بی برائت با حج بی وحدت، حج بی تحرک و قیام، و حجی که از آن تهدید کفر و شرک برنخیزد و فریاد مرگ بر اسرائیل غاصب و مرگ بر آمریکای جنایتکار در آن نباشد حج نیست و روح و معنای حج را فاقد است. و بر همین اساس از ساید مسلمانان عالم که امروز در کنار خانه خدا در حال نجام مناسک حج هستند می خواهیم که با فریاد رسای برائت از مشرکین بسرکردگی آمریکای غدار در سال جاری خلاء وجودی برادران .و خواهران ایرانی خود را پر نموده و یاد شهدای گرانقدر جمعه خونین ۱۳۶۶ مکه را گرامی بدارند.
و امام در رابطه با سفر پر برکت ریاست محترم جمهوری اسلامی جناب حجه الاسلام و المسلمین آقای هاشمی رفسنجانی به خطه خراسان از جمله شهرستان نیشابور بنده به نیابت از مردم خوب حوزه انتخابیه ام ضمن تشکر از تشریف فرمایی ایشان و عنایت خاص نسبت به محرومیت ها و نیازهای شهرستان باید عرض کنم که استان خراسان اگر چه امروز به برکت وجود مرقد مطهر حضرت رضا علیه السلام، از مدیریتی قوی، منسجم ، شایستهو منابع و امکانات بالقوه فراوانی برخوردار است اما در مقایسه با سایر استانها آن توجه لازم در زمینه های مختلف و پایه گذاری صنایع مادر و رفع کمبودهای فضاهای آموزشی و امثال اینها توجه لازم صورت نپذیرفته است.
امید آن که زیارت مرقد مطهر حضرت رضا علیه السلام بعنوان عظیم ترین پشتوانه معنوی و روحانی و دیدار مردم خوب و انقلابی خراسان و آشنایی بیشتر با امکانات و مشکلات ره توشه ای ارزشمند برای این سفر پر برکت باشد و ثمرات گسترده ای را برای میت ایران و استان خراسان خصوصاً شهرستان نیشابور در زمینه های فرهنگی، صنعتی که مورد تأیید آن جناب بوده است به ارمغان آورد.
در رابطه با گزارش کمیسیون قضایی نسبت به اراضی آستان قدس رضوی در هفته گذشته نکاتی را متذکر می شوم:
۱. مطالبی که در گزارش آورده شده کاملاً یکطرفه و بدون رعایت نظرات مقابل با زمینه از پیش تعیین شده بوده است.
۲. هیأت تحقیق به نقطه نظرات اعضاء شورای تأمین استان که بالاتفاق عامل نا امنی منطقه را مشخصاً اعلام کرده اند اصلاً اشاره ای نکرده است.
۳. دستگاه آستان قدس رضوی مستقل و زیر نظر ولی امر مسلمین اداره می شود. در صورتی که هیأت تحقیق برای کارش مجوزی ازطرف مقام معظم رهبری دریافتمی کرد قطعاً هرگونه اطلاعات لازم را در اختیارشان قرار می داد.
در این جا متن نامه مقام معظم رهبری را خطاب به تولیت محترم آستان قدس رضوی حضرت حجه الاسلام و المسلمین جناب اقای طبسی در این باره قرائت می کنم:
بسم الله الرحمن الرحیم
جناب مستطاب حجه الاسلام و المسلمین آقای واعظ طبسی دامت تأییداته.
با سلام و تحیت و آرزوی استمرار افاضات و توفیقات الهی برای جنابعالی که بحق از چهره های درخشان دذر نظام مقدس اسلامی می باشیدهمانطور که حضرت امام قدس سره الشریف فرموده اند، موقوفات و متعلقات آستان قدس رضوی باید تحت نظر متولی آن صیانت و بمصارف مقرره رسانیده شود و احدی مجاز به تصرف در آن بدون اذن و بر خلاف نظر جنابعالی نیست و همه مسئوولین و دست اندرکاران و مردم موظف به رعایت حریم مقررات اسلامی می باشند و مردم مسلمان و متشرع تاکنون نیز در همه جا به همین نحو عمل کرده و پاس وقف داشته و اگر کسی یا کسانی تخطی نمایند (رئیس ـ وقتتان تمام است) باید نهی از منکر و ردع از خلاف شوند.
سید علی خامنه ای ۲۳/۱۲/۱۳۶۸
در پایان لازم می دانم از تلاشهای همه جانبه و موفق اداره کل آموزش و پرورش خراسان در جهت جلب کمکهای مردمی در امر بازسازی و افزایش رشد تحصیلی در مقاطع مختلف از جمله ابتدائی، مقطع راهنمائی تحصیلی و متوسطه و در رابطه با تربیت معلم و امثال اینها تشکر کنم که مجموعاً رشد مطلوبی را نشان می دهد و این بی انصافی است که ما در اینجا خدمت ارزنده عزیزان آموزش و پرورش را به خاطر اختلاف سلیقه ای با چند جمله نادیده گرفته و زیر سوال ببریم.
والسلام علیکم و رحمته الله و برکاته.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*