۞ چرا سامانه خدمت :
سامانه خدمت ، راهکاری است برای تکریم مردم عزیز برای تسهیل در اخذ راهنمایی و مشاوره ، خدمات غیر حضوری و ارتباط در این ایام که به واسطه کرونا ضرورت دارد بیشتر از پیش با استفاده از فضای مجازی این مسائل گسترش یابد | اپلیکیشن خدمت ، راهکاری است برای تسهیل ارتباط با دکتر سبحانی نیا

موقعیت شما : صفحه اصلی » نطق پیش از دستور
  • شناسه : 347
  • 07 فروردین 1398 - 2:33
  • منبع : رورزنامه رسمي
تقاضای عنایت بیشتر مجلس به استان خراسان در تنظیم بودجه سال ۷۱
7/8/1370 شماره 12600

تقاضای عنایت بیشتر مجلس به استان خراسان در تنظیم بودجه سال ۷۱

روزنامه رسمي ـ مذاكرات جلسة علني مجلس شوراي اسلامي ـ جلسة 414 7/8/1370 شماره 12600 پنجاه سال مبارزه بي امان ملت فلسطين براي باز پس گيري حقوق از دست رفته خود برگزاري كنفرانس حمايت از انقلاب اسلامي فلسطين در ايران و آثار مثبتش بر انتفاضه و مبارزه فلسطين سياست خارجي ما و ضرورت بهره گيري از توانمنديهاي بالق.وه جمهوري اسلامي ايران در راستاي تثبيت موقعيت و تحكيم روابط ديپلماتيك در منطقه خليج فارس. تذكر به وزراي محترم نيرو، نفت، مسكن و شهرسازي، جهاد سازندگي و بازرگاني جهت رفع پاره اي مشكلات حوزه انتخابيه . تقاضاي عنايت بيشتر مجلس به استان خراسان در تنظيم بودجه سال 71 آقاي سبحاني نيا بفرماييد

حسین سبحانی نیا ـ بسم الله الرحمن الرحیم
اذن للذین یقاتلون بانهم ظلوا و ان الله علی نصر هم لقدیر.
سرزمین فلسطین در پنج دهه گذشته توسط صهیونستها به کشته و مجروح شدن صدها هزار فلسطینی و آوارگی میلیونها نفر از آنان غصب شده است. مردم فلسطین پس از آنکه جامعه جهانی را در حل مشکل خود و احقاق حقشان ناتوان دیدند خود دست بکار شدند، “خصوصاً در چند ساله اخیر” و مصمم هستند تا با مبارزات بی امان خویش سرزمین خود را از غاصبان آن باز پس یگیرند. من در اینجا اعلامم می کنم که جامعه جهانی برای حل مشکل فلسطین به هیچ نقطه روشنی نخواهد رسیدمگر آنکه، حقوق از دست رفته آنان رزا به آنها باز گردانیم. مردم مسلمان فلسطین تا اخراج صهیونیستها از تمام سرزمینهای اشغال شده از پای نخواهند نشست و تاز مانی که کم توجهی جامعه بین المللی به حل اساسی مشکل خاورمیانه برقرار است، در برابر سربازان مسلح صهیونیستی با سنگ و مشتهای خالی ایستادگی خواهند کرد.
هدف این قیام مقدس آزادی قدس شریف و تشکیل کشور مستقل فلسطین در تمامی سرزمینهای اسغالی است. برخورد اصولی جمهوری اسلامی ایران در قبال مشکل فلسطین و رژیم اشغالگر قدس مبتنی است بر:
۱. محکومیت مجدد ماهیت و سیاستهای رژیم صهیونیستی.
۲. عدم شناسایی رژیم اشغالگرو محکومیت هرگونه حرکتی که به آن منتهی شود.
۳. اعتقاد به احقاق حقوق مردم فلسطین و تشکیل دولتی مردمی در سرتاسر سرزمینهای اشغالی و حمایت کامل از قیام مسشروع ملت فلسطین.
یک بار دیگر تأکید می کنم هر طرحی که منجر به شناسایی رژیم اشغالگر قدس شود ولو در پوشش کنفرانس باصطلاح صلح مادرید، ناقض حقوق مسلم مردم فلسطین است و نمی تواند ضامن امنیت و آرامش منطقه خاورمیانه باشدو از دیدگاهع مردم مسلمان غیر قابل قبول و محکوم است. ما به پیروی از بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام رضوان الله تعالی علیه حتی قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران شعارمان این بود:
“الیوم ایران، غداً فلسطین” امروز ایران فردا فلسطین. و تاوان این شعار اصولی و نشأت گرفته تاز متن مکتبمان را از ناحیه هر کسی که باشد و به هر مقدار به جان و دل خریداریم و افتخار می کنیم که بلافاصله بعد از پیروزی انقلاب اسلامی اسرائیلی ها را از ایران اخراج و سفارت آنها را به صفارت فلسطین تبدیل کردیم و افتخار می کنیم که به پیروی از امام فقثیدمان آخرین جمعه ماه مبارک رمضان هر سال را به عنوان روز قدس گرامی می داریم و میلیونها نفر مردم مسلماندر ایران در چنین روزی برای ازادی قدس شریف به حرکت در آمده و راهپیمایی میلیونی برپا می دارند. برگزاری کنفرانس بین المللی حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین با شرکت بیش از چهارصد تن از میهمانان خارجی و شخصیتهای انقلابی و صاحب نظذر جهان در جمهوری اسلامی ایران، این روزها رساترین فریادی بوددر جهت دفاع از خواسته های بحق ملت مظلوم فلسطین و جهانی شدن انتفاضه و بر جامعه بین الملل معلوم شد که صدای ملل مسلمانی که حمایت از فلسطین را وظیفه شرعی خود می دانند علی رغم نرمشها و سازش کاریهای توجیه ناپذیر برخی از دولتهای اسلامی امروز از جانب نمایندگان آنها به حمایت از مبارزین جان بر کف فلسطین و انتفاضه مقاوم در تهران به گوشه می رسد. اگر جامعه بین المللی می خواهد به مسلمانان جهان احترام بگذارد اینک این نمایندگان آنها است که موضع اصولی و تغییر ناپذیر خود را مبنی بر حمایت از انتفاضه اعلام می دارد و ما از سازمان ملل انتظار داریم که یک بار دیگر در دفاع از استقلال و حیثیت خودش بازیچه توطئه های آمریکا قرار نگیرد و به مردم فلسطین و جهانیان نشان دهد که می توانند بر بی طرفی آن سازمان اعتماد کنند.
پیام رسا و امید بخش و سخنان ارزشمند ولی امر کمسلمین جهان حضرت آیت الله خامنه ای و ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران جناب حجت الاسلام و المسلمین آقای هاشمی رفسنجانی در جمع مهمانان کنفرانس در حمایت از ملت مظلوم فلسطین و محکومیت کنفرانس باصطلاح صلح خاورمیانه امیدی دیگر به مبارزین فلسطینی و انتفاضه و هم÷ه کسانی که پیوندی با این نهضت اسلامی دارند بخشید.
به امید آنکه این کنفرانس و مصوباتش سر فصل جدیدی را در تاریخ انتفاضه باز نماید. و در همینجا لازم می دانم از پیشنهاد دهندگان اولیه و اصلی قانون حمایت از انقلاب اسلامی فلسطین، دوستانمان در مجلس شورای اسلامی تشکر کنم.
و اما در رابطه با سیاست خارجی به چند نکته اشاره می کنم:
در بین کشورهای منطقه خلیج فارس، جمهوری اسلامی ایران به دلایل گوناگون از جمله برخورداری از موقعیت ممتاز استراتژیک، فرهنگ عنی و پرز محتوا، منابع ارزشمند اقتصادی، جمعیت فراوان و توان نظامی قابل ملاحظه از موقعیت و جایگاه خاصی برخوردار است. ما در سطح منطقه تا دور دستها قاره اسیا و حتی بخشی از آفریقا به خاطر مشترکات زیاد و پیوندهای عمیق اعتقادی از نفوذ فرهنگی ریشه داری برخوردار هستیم که می توان در جحهت تحکیم اخوت اسلامی و توسعه روابط از آن به خوبی بهره جست. جمهوری اسلامی ایران با داشتن شرایط مطلوب و امکانات فراوان و خاکی پهناور که از گوناگونیهای چشمگیر جغرافیایی و اب و هوایی برخوردار است می تواند از سرمایهع های موجود در کشور و منطقه در راه آبادانی و سازندگی بهره جوید و پاسخگوی بیشتر نیازهای کشاورزی ، بازرگانی، صنعتی، بانکداری، بهداشتی، آموزشی و تفریحی ورزشی ساکنان منطقه باشد.
حمله عراق به کویت و تبعات بسیار زشت آن برای مردم کویت و منطقه درس عبرتی بود برای تمام عربهای حوزه خلیج فارس که تکیه کردن بر سراب وحدت جهان عرب و رو در رو قرار گرفتن با ایران اسلامی هیچگاه سودی نصیب آنان نخواهد کرد.
با ایجاد جو تفاهم و از میان بردن تنشها در خلیج فارس می توان در جهت امنیت واقعی منطقه و برخورد جدی با سیاتهای توسعه سلبانه .و مداخله گرانه آمریکا گام برداشت و موجبات اجرای برنامه های اساسی زیر را که منافع تمامی کشورهای واقع در دو سوی خلیج فراس و دریای عمان را تأمین خهواهد کرد فراهم آورد.
۱. تنظیم و برقراری پیمان امنیت منطقه ای با شرکت تمامی کشورهای این حوزه.
۲. تقویت سازمان اوپک بر اساس ایجاد تفاهم هر چه وسیعتر بین تولید کنندگان نفت در خلیج فارس.
۳. کوشش برای ایجاد بازار مشترک منطقثه ای.
۴. تلاش در جهت تبدیل شعار وحدت عربی به وحدت اسلامی.
پایان سخن اینکه اگر می خواهیم نظم دلخواه سلطه گران بر منطقه حاکم نگردد و اگر می خواهیم سرنوشت ما و مردم منطقه به دست زورمندان رقم زده نشود و اگر می خواهیم از اعتبار و هویت مطلوب برخوردار باشیم باید نخست فرهنگ و تاریخ پر بار خویش را باور داشته باشیم و به میزان و اهمیت برد .و نفوذ آن در سرزمین های همجوار توجه کنیم و با حفظ وحدت و احترام به قانون و پرهیز از هرگونه تشنج آفرینی در صحنه های انقلاب به تثبیت و تحکیم پایه های نظام اسلامی و امر مهم سازندگی بپردازیم.
در خاتمه چند تذکر به مسئولین اجرایی کشور در رابطه با حوزه انتخابیه نیشابور.
۱. از آنجایی که پروژه مجتمع فولاد خراسان یکی از طرحهای عظیم صنعتی کشور در دستور کار برنامه پنجساله توسعه اقتصادی، اجتماعی دولت می باشد .و از سال ۶۸ فعالیت اجرایی آن به صورت جدی در شهرستان نیشابور آغاز گردیده و سال ۷۸ پیش بینی دوران بهره برداری آن می باشد. انتظار می رود وزارتخانه های نبرو و نفت جهت تأمین برق و آب و گاز مورد نیاز آن نسبت به احداث سد “بار” و نیروگاه هزار مگاواتی برق و گاز رسانی شهرستان اقدام جدی و سریع به عمل اورند.
۲. به وزارت مسکن و شهرسازی نسبت به تسریع در واگذاری زمینهای طرح اماده سازی که چندین سال است جمعیت زیادی از اقشار محروم شهر پس از پرداخت مبلغی در نوبت هستند و همچنین نسبت به اجرا قانون مصوب مجلس شورای اسلامی مبنی بر تخصیص چهل درصد از زمینهای قابل واگذاری در مناطق شهری به فرهنگیان تذکر می دهم.
۳. بخش سر ولایت نیشابور علی رغم استعدادهای بالای آن یکی از نقاط محروم کشور به حساب می اید. انجام کارهای فرهنگی، توسعه راههای ارتباطی، تأمبین برق و آب بهداشتی گامی مثبت در محرومیت زدایی آن منطقه است. در همین راستا به وزارت راه و ترابری نسبت به تسریع در اتمام آسفالت راه چکنه به سلطان آباد و عبدالله گیو به نیشابور تذکر می دهم.، به وزارت نیرو و جهاد سازندگی نسبت به تسریع در برق رسانی و تأمین آب بهداشتی منطقه نیز تذکر می دهم.
۴. به وزارت بازرگانی در رابطه با تسریع در ساخت سیلو و انبار جهت ذخیره سازی غلات و جلوگیری از نابودی محصولات کساورزی از جمله گندکم در کل کشور، بالاخص خراسان و سیلوی بیست و هفت هراز و پانصد تنی شهرستان نیشابور تذکر می دهم.
۵. نظر به گستردگی و محرومیت استان خراسان و همجواری آن با سه کشور همسایه و به عنایت به اینکه در آستانه تقدیم لایحه سال ۷۱ به مجلس شورای اسلامی هستیم، از دولت و مجلس محترم تقاضای تخصیص اعتبارات مناسب با حجم کارهای اساسی و لازم استان خراسان را دارم. ولاسلام علیکم ورحمته الله و برکاته.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*